Hlavní navigace

Evolve představuje nový set-top box s HD DVB-T rekordérem

 Autor: Evolve
Evolve Galaxy je celý název nového přírůstku rodiny set-top boxů etablované společnosti Evolve, která tak opět dělá čest svému jménu (název společnosti značí vývoj ve smyslu evoluce).
Pavel Kreuziger 6. 10. 2011

Sdílet

Galaxy není jen obyčejným set-top boxem. Kromě příjmu digitálního televizního signálu dokáže tento signál také nahrávat – vzhledem k přítomnosti USB konektoru se jako nejjednodušší řešení jeví připojení flash disku, na který se televizní pořady nahrávají v HD kvalitě.

Spektrum podporovaných formátů je opravdu bohaté. Galaxy zvládá standardy MPEG-4 HD, AVC, H.264 a MPEG-2 a je kompatibilní i se soubory ve standardním rozlišení. Z flash disku úspěšně přehrajete (případně na něj nahrajete) cokoliv s příponami MKV, DivX, MPG, MP3, MOV a JPEG.

Skvělým doplňkem je funkce TimeShift, umožňující uživateli paralelní záznam a sledování aktuálního TV pořadu od kteréhokoliv místa záznamu (v té samé chvíli může ještě probíhat nahrávání). Lze také pozastavit televizní vysílání a od místa zastavení pokračovat kdykoliv později. Nahrávání může být i předem plánované (pro případ vaší nepřítomnosti doma).

Mezi podporovaná rozhraní patří HDMI (na přístroji je konektor ve standardu HDMI 1.3), pak samozřejmě nesmí chybět klasický SCART, dále CVBS kompozitní výstup, digitální koaxiální i analogový audio výstup, zmíněný USB konektor a vstup a výstup na anténu.

Zájemci o kvalitní zvuk si určitě přijdou na své – přístroj totiž podporuje Dolby Digital Plus, což umožňuje přehrávání digitálního záznamu s prostorovým zvukem AC-3.

Co se týče lokalizace, podporuje nový set-top box český i slovenský teletext, k dispozici máte i elektronického programového průvodce a přehledné české i slovenské menu (kromě toho také polské, maďarské a anglické). A protože výrobce pamatuje i na životní prostředí, má Galaxy skutečně nízkou spotřebu – pouhých 5 W za běhu a necelý 1 W v pohotovostním (standby) režimu.

Doporučená prodejní cena pro český trh byla stanovena na slušných 1290,- Kč.