Hlavní navigace

Experiment s největší 3D obrazovkou skončil neúspěchem

 Autor:
Projekce na gigantickém LED displeji se setkala s nelibostí diváků, z nichž mnozí si však ani nenasadili potřebné brýle.
Alexandr Radecký 16. 12. 2009

Sdílet

Dalaští Kovbojové (Dallas Cowboys), známý tým amerického fotbalu, se rozhodl využít své slavné velké LED obrazovky Mitsubishi s rozměry 48,7 x 21,9 metru k největší projekci trojrozměrného videa na světě.

Událost nakonec nedopadla tak, jak si pořadatelé představovali, i když to není zcela jejich chyba. Z 80000 diváků si totiž většina nenasadila potřebné polarizační brýle, bez kterých neviděli krásný trojrozměrný obraz, ale jen rozmazané video. Z těch, co si brýle nasadili a video viděli si pak hodně diváků stěžovalo na nauseu a točení hlavy, což jsou známé efekty spojené s trojrozměrným obrazem promítaným na 2D ploše. A jsou silnější tím více, čím nižší je frekvence obrazu.

 

 

Průměrní diváci amerického fotbalu nejsou žádní decentní gentlemani a dámy, a tak začali svou nelibost dávat najevo bučením (ehm...). Po sedmi minutách proto pořadatelé projekci ukončili. A aby toho nebylo málo, tak Kovbojové prohráli 20:17 na vlastním hřišti s Chargery ze San Diega.

3D LED Mitsubishi