Hlavní navigace

Experimenty z Computexu 2012: Boom hybridních zařízení - 1.část

7. 6. 2012

Sdílet

 Autor: Asus
Z letošního Computexu máme pocit, že výrobci nemají jasnou představu o tom co chtějí spotřebitelé, co by se na trhu mohlo uchytit, a tak nabízejí „všechno“ a budou doufat, že s něčím prorazí.

Z letošního Computexu máme pocit, že výrobci nemají jasnou představu o tom co chtějí spotřebitelé, co by se na trhu mohlo uchytit, a tak nabízejí „všechno“ a budou doufat, že s něčím prorazí.

Ono „všechno“ přitom není zase tak daleko od pravdy. Nikdy v minulosti nebyla nabídka osobních počítačů tak široká, jako na letošním veletrhu Computex v Tchaj-peji. Vidět jsou hlavně zařízení pro nový systém Windows 8 (i RT verze pro zařízení s ARM procesory) a potom ty, které využívají Android. Apple se svým iOS zastoupen již tradičně není.

K vidění jsou laptopy s obrazovkami, které se otáčí a sklápějí ve všech možných úhlech, některé podporují dotykové ovládání a některé ne. Mají velikost sedm, deset i více palců. Některé tablety nabízejí připojitelnou klávesnici a některé ji nemají. Hranice mezi laptopy a tablety je navždy prolomena.

Nechybí tzv. all-in-one desktopy s obrovskými obrazovkami, které se dají odpojit, nosit a je možné s nimi pracovat jako s obrovskými tablety. Některé monitory je také možné otočit do vertikální polohy. Asus ukázal smartphone, který je možné zasadit do tabletu, k němu je možné připojit klávesnici a ze smartphonu je rázem laptop.

Všechny produkty jsou dnes vyráběny z lepších a levnějších materiálů, zcela nový bude také interface Windows 8. Výrobci se ze všech sil snaží přijít na trh s iPad „killerem“.

skoleni

Analytik společnosti IDC, Brian Ma, se k tomu vyjádřil: „Očekávali jsme poměrně hodně experimentálních zařízení a skutečně jich bylo požehnaně.“ Dobré je to pro spotřebitele, kteří budou mít možnost zvolit svými peněženkami vítěze. Některé návrhy ovšem zapadnou a jiným zůstane jen nevýznamná pozice na trhu, tak to ale chodí. Charles Darwin by měl radost.

Pokračování článku zde.