Hlavní navigace

Experimenty z Computexu 2012: Boom hybridních zařízení - 2.část

8. 6. 2012

Sdílet

 Autor: Acer
Z letošního Computexu máme pocit, že výrobci nemají jasnou představu o tom co chtějí spotřebitelé, co by se na trhu mohlo uchytit, a tak nabízejí „všechno“ a budou doufat, že s něčím prorazí.

Z letošního Computexu máme pocit, že výrobci nemají jasnou představu o tom co chtějí spotřebitelé, co by se na trhu mohlo uchytit, a tak nabízejí „všechno“ a budou doufat, že s něčím prorazí.

Jednou z nejvíce inovativních společností, která se proslavila také díky popularizaci netbooků, je Asustek Computer. Na letošním Computexu představila další zajímavé produkty, které mají velké ambice a šance prosadit se. Jedním z nich je hybridní tablet/laptop Asus Tai chi, vybavený dvěma displeji.

Jedná se o poměrně štíhlé zařízení a Asus tvrdí, že váží stejně jako Zenbook. Po otevření je možné využívat obou obrazovek zároveň, nezávisle na sobě. Zda je takové řešení k něčemu užitečné a bude pozitivně přijato s ukáže až časem.

Druhým zajímavým produktem je Asus Transformer AiO. Na první pohled vypadá jako standardní all-in-one počítač s tím rozdílem, že jeho o obrazovku je možné odejmout a využívat jako bezdrátový displej. Stiskem jediného tlačítka je také možné přepnout ze systému Windows 8 do Androida, což ze zařízení dělá největší tablet s Androidem na světě. Škoda, že se při prezentaci zasekl, ale to se prostě stává. Jistě si pamatujete na prezentace Billa Gatese z minulých let.

Acer je dalším výrobcem all-in-one počítačů. Steve Guggenheimer z Microsoftu během své keynote představil model, který umožňuje natáčení obrazovky do vertikální polohy a také laptop, jehož všechny konektory jsou ukryté na zadní straně, čímž bylo dosaženo minimální šířky laptopu. Druhým zajímavým laptopem je model nazvaný Yoga od společnosti Lenovo. Díky speciálně upraveným pantům je možné displej laptopu otočit téměř o 360 stupňů, čímž se z laptopu stane tablet s klávesnicí vespod. Toto řešení je spíše nápadité než praktické, ale zájem médií vyvolalo.

Ne všechny novinky z letošního Computexu jsou hybridy a experimenty. Nechybí klasické notebooky všech velikostí, k jejichž výrobě jsou použity lehčí, pevnější a tenčí materiály. Jsou vybavené nejnovějším hardwarem, jako například procesory Ivy Bridge, které si vystačí s menšími a tenčími bateriemi, mají totiž nižší spotřebu. Solečnost Gigabyte Technologies ukázala laptopt jehož šasi je vyrobeno z uhlíkových vláken, celý laptop váží pouze 975 gramů a je tak lehčí než MacBook Air. Do prodeje by se měl v Evropě dostat někdy v průběhu letošního roku za cenu okolo 1000 dolarů.

 

První část článku zde.