Hlavní navigace

Externí D/A převodník a sluchátkový zesilovač Asus Xonar Essence One Plus Edition

 Autor: asus da xonar
Asus představil externí D/A převodník a sluchátkový zesilovač Xonar Essence One Plus Edition. Ten se pyšní oceněním 2012 CES Innovations Award a jako jediný ve své třídě nabídl osminásobné převzorkování.
Jan Bednařík 27. 7. 2012

Sdílet

Novinka v základním balení přidává sadu šesti prověřených vyměnitelných operačních zesilovačů, s nimiž si uživatelé mohou jednoduše vyladit zvuk přesně dle svých představ. Zařízení se bude prodávat za 12 990 Kč s DPH.

Operační zesilovače plní ve zvukových zařízeních důležitou roli. Zesilují analogové signály a mají zásadní vliv na charakteristiku a barvu tónu. Audiofilové se často pomocí výměny operačních zesilovačů snaží vyladit výkon a zvukové podání. Původní Xonar Essence One podporoval výměnu hned jedenácti operačních zesilovačů. Jelikož se tato funkce osvědčila a stala se populární, odborníci divize Xonar vybrali z více než stovky různých operačních zesilovačů šestici zesilovačů, které přibalili k zařízení Xonar Essence One Plus Edition - prvnímu externímu USB D/A převodníku s přibalenou sadou vyměnitelných operačních zesilovačů. S pomocí původních operačních zesilovačů Texas Instruments TI-NE5532 v kombinaci se čtyřmi Texas Instruments TI-OPA2132PA a dvěma NS-LM4562NA lze u této speciální edice dosáhnout pěti nastavení charakteristiky zvuku. Sada navíc obsahuje IC svorku, šroubovák a příručku k výměně operačních zesilovačů, v níž uživatelé najdou také praktické rady od odborníků divize Xonar. Výměna kteréhokoli z jedenácti operačních zesilovačů bude tedy snadná a rychlá. Sadu lze použít i s ostatními zařízeními Xonar, včetně zvukových karet Xonar Essence ST/STX, Xonar Xense a Xonar DS/DSX.

asus xonar

Xonar Essence One Plus Edition využívá 32bitové osminásobné symetrické převzorkování, jehož výsledkem je bezztrátový zvuk ve vysokém rozlišení. Integrovaný sluchátkový zesilovač si snadno poradí i s 600ohmovými sluchátky. Zvukový výstup zařízení Xonar Essence One Plus Edition nabízí SNR s hodnotou 120 dB a eliminuje nežádoucí rušení i zkreslení – v čistotě zvukového podání si tedy nezadá s původní verzí. Toho bylo možné dosáhnout díky technologii Asus Hyper Grounding, která odděluje analogové signály od digitálních, zabraňuje elektromagnetickému rušení a zajišťuje čistší zvuk.

Lineární uspořádání napájecích komponent snižuje napěťové ztráty, takže všechny součásti mají dostatek energie a podávají maximální výkon. Přitom se podařilo snížit rušení a kolísání napětí způsobované vnějšími rušivými vlivy. Asus u toho řešení použil kvalitní kondenzátor WIMA uznávaný v komunitě zvukových nadšenců pro čistý a vyvážený zvuk. Mezi další technické speciality patří asynchronní datové přenosy snižující rušení nebo vyvážené konektory XLR umožňující snadné připojení profesionálního zvukového vybavení.

 

Zdroj: TZ Asus