Hlavní navigace

Externí disk snadno a rychle

31. 10. 2018

Sdílet

 Autor: EVOLVEO
Externí rámečky EVOLVEO Tiny na SATA disky HDD i SSD

Pomocí externích rámečků EVOLVEO Tiny a kompatibilního interního disku lze snadno získat stylový externí disk pro přenos, uložení a zálohování dat. Rámečky umožňují využít SATA disky obou běžných formátů, a to jak HDD, tak SSD. Černé provedení, hliníkový kryt a klasický design propůjčují rámečkům vzhled standardního externího disku. Rámečky EVOLVEO Tiny najdou uplatnění vždy, když je potřeba zvětšit úložnou kapacitu, přenést data nebo data archivovat. Rámečky EVOLVEO Tiny mohou také poskytnout starému, ale stále funkčnímu pevnému disku (například po výměně disku v počítači za nový) nové využití. Vložení (instalace) pevného disku do rámečku je snadná a rychlá. 

EVOLVEO

Externí rámečky EVOLVEO Tiny 1 a Tiny 2 jsou určeny pro disky formátu SATA 2,5". Tiny 1 nabízí rozhraní USB 3.0 a je kompatibilní s rozhraním USB 3.1 a USB 2.0. Dosahuje přenosových rychlostí 5 Mb/s. Tiny 2 má rozhraní USB 3.1 2. Gen. a je kompatibilní s USB 3.0, USB 2.0 a pomocí dodávané redukce i s USB Type C. Přenosová rychlost je vyšší a dosahuje 10 Gb/s. Rámečky EVOLVEO Tiny 1 a 2 nepotřebují externí napájení.

Externí rámečky EVOLVEO Tiny 4 a Tiny 5 jsou určeny pro disky formátu SATA 3,5". Tiny 4 s rozhraním USB 3.0 (kompatibilní s rozhraním USB 3.1 a USB 2.0) dosahuje přenosových rychlostí 5 Mb/s. Tiny 5 má rozhraní USB 3.1 2. Gen. (zpětně kompatibilní s USB 3.0 a USB 2.0) a pomocí dodávané redukce je kompatibilní s USB Type C. Přenosová rychlost v tomto případě dosahuje 10 Gb/s.

Dostupnost a cena

Externí rámečky na pevné disky EVOLVEO Tiny jsou dostupné za doporučené koncové ceny: Tiny 1 za 239 Kč, Tiny 2 az 399 Kč, Tiny 4 za 460 Kč a Tiny 5 za 699 Kč včetně DPH.