Hlavní navigace

Extra drahá zakřivená televize od Samsungu k dispozici pro předobjednávky

24. 7. 2014

Sdílet

 Autor: Techspot.com
Dosud nejdražší televizí od Samsungu prodávanou sériově byla 78palcová 4K Ultra HD televize s cenovkou necelých osm tisíc dolarů (asi 150 tisíc korun).

Jde o spoustu peněz, nicméně tato částka se dá stále omluvit vzhledem k velikosti, zakřivení i nabízenému rozlišení. Ovšem 105palcová varianta (úhlopříčka činí v přepočtu ohromujících 2,6 metru), kterou je možno předobjednávat již pár dní, to už je trochu jiná káva.

Obrovská OLED televize, kompatibilní s Evolution Kitem od Samsungu, debutovala na veletrhu CES letos v lednu. Toto zařízení je klasifikováno jako Ultra HD, což je ale technicky trochu nepřesné. Širokoúhlý poměr stran 21:9 totiž v tomto případě nabízí rozlišení 5 120 × 2 160 pixelů. Kvůli tomu bude mít „klasický“ 4K obsah na okrajích obrazovky černé pruhy. Mnohé novější hollywoodské trháky typu Transformers jsou však již natáčeny právě s poměrem stran 21:9.

Jaká je tedy cena vlastnictví televize, jejíž plocha je větší než plocha dvojpostele? Přichystejte si „pouhých“ 120 tisíc dolarů. A ne, nejedná se o překlep. V přepočtu jde tedy o necelých 2,5 milionu korun.

V kupní ceně je zahrnut technik Samsungu, který přijde do vašeho domu a televizi vám tam na určené místo nainstaluje a následně ji nastaví.

Je ovšem překvapivé, že abyste mohli 105palcového obra umístit na zeď, musíte si set pro instalaci koupit zvlášť.

Zdroj: IDG News Service