Hlavní navigace

Extra drahé (a zbytečné) technologické vychytávky pro spotřebitele (4.)

6. 8. 2014

Sdílet

 Autor: pcadvisor.co.uk
Jste fanouškem technologií a máte více peněz než rozumu. Co si v tomto případě máte koupit? Samozřejmě, že Mac! Ale jste-li opravdu bohatí a všechny produkty od Apple už doma máte, poradíme vám, kde se porozhlédnout.

Předchozí díl

5. Extra drahé vychytávky: Systém domácího audia Steinway Lyngdorf Model LS Concert

Steinway Lyngdorf Model LS Concert

Vraťme se ale k opravdovým penězům a zvuku. Sada reproduktorů Steinway Lyngdorf Model LS Concert podle jejího designéra Petera Lyngdorfa „naplňuje místnost svou fyzickou přítomností.“ Samotné reproduktory stojí 190 tisíc dolarů (pár), každý ze zesilovačů 5 400 dolarů, subwoofery po 4 200 dolarech, procesor Steinway Lyngdorf pak 18 400 dolarů. Za 250 tisíc dolarů tedy získáte do svého obýváku slušný zvuk.

4. Extra drahé vychytávky: Smartphone Vertu Constellation

Vertu Constellation

Že stále používáte iPhone? Nebo Android? Zaspali jste dobu? Dnes je trendem tento smartphone. Je estetický a... hm... hezký. A personalizovaný. A nabízí spoustu osobních služeb. Vypadá moderně. A nemůžete si ho dovolit. Vertu Constellation je smartphone, který stojí 4 500 liber.

3. Extra drahé vychytávky: Sluchátka Stax SR009

Stax SR009

Ale zpět k nabitému světu hudby. Přivítejte Stax SR009. Jde evidentně o nejlepší sluchátka na světě, což potvrdí všichni zarostlí maníci, kteří Pink Floydy a Hawkwind poslouchají zásadně na originálních vinylech. Pokud jde o specifikace, pak rozsah frekvencí činí 5 – 42 000 Hz, impedance pak 145 kΩ. Je nepravděpodobné, že někdy budete vlastnit zdroj zvuku, který by nákup tohoto klenotu ospravedlnil, ale pokud ano, pak vás tato maličkost bude stát 4 500 dolarů. Za obě uši.

Pokračování