Hlavní navigace

Facebook konečně uvolnil aplikaci pro iPad

 Autor: © Frank Gärtner - Fotolia.com
Po měsících čekání uvolnil Facebook nativní aplikaci pro tablet iPad, určenou pro přístup k této sociální síti.
Martin Noska 12. 10. 2011

Sdílet

Výhodou nativní aplikace Facebooku pro iPad je její plná optimalizace pro tablet a zejména pro jeho displej. Dosud měli uživatelé iPadu k dispozici jen aplikaci určenou pro iPhone, která sice na tabletu také fungovala, ale zdaleka nevyužívala všechny jeho možnosti a nabízela jen základní funkcionalitu.

Leon Dubinsky, inženýr Facebooku z týmu pro mobilní projekty, k tomu říká, že řada uživatelů se na jeho společnost obracela s žádostí vytvořit nativní aplikaci pro iPad. Je tedy až neuvěřitelné, proč reakce Facebooku a vytvoření této aplikace trvala tak dlouho. V případě majitelů tabletu Apple iPad totiž rozhodně nelze mluvit o minoritní skupině, pro kterou by nemělo smysl nativní aplikaci vyrábět a Facebook tak možná nakonec postrčila k činům až existující konkurence v podobě sociální sítě Google+. Za prodlevy při vývoji byl pak Facebook kritizován nejen ze strany uživatelů, ale také od analytiků.

Kromě podpory většího displeje, která uživatelům přináší lepší zážitek při zobrazení obrázků a videa, disponuje aplikace pro iPad třeba i podporou menu pro leváky, dále jsou všechny zprávy a upozornění zobrazovány na horní straně obrazovky, aby je nebylo snadné přehlédnout. Přibyly také nové funkce jako možnost přímého chatování z iPadu a dále možnost hrát hry na Facebooku v režimu plné obrazovky. Uživatelé také mohou nahrávat HD video a streamovat ho do přístrojů s podporou technologie Airplay.

Hodně spekulací o aplikaci Facebooku pro iPad se objevilo již v červnu, kdy se na internetu objevily informace o tom, že je tato aplikace údajně blízko svému vydání. Bohužel to nebyla v té době pravda.