Hlavní navigace

Facebook prý chystá vlastní telefon. Nebo ne?

29. 1. 2011

Sdílet

 Autor:
Již několik dní koluje internetem zpráva o chystaném telefonu Facebooku. Zástupci této sociální sítě nyní vyjasnili, jak je to ve skutečnosti.

Zprávu o tom, že Facebook chystá uvedení vlastních smartphonů a to údajně již příští měsíc, zveřejnila řada médií včetně mnoha seriózních zpravodajských webů. Mělo se jednat o dva modely vyrobené firmou HTC a předvedeny měly být v únoru na Mobile World Congressu v Barceloně. Podle informací měly přístroje pracovat s upravenou verzí open source operačního systému Android a být speciálně upravené pro komunikaci v síti Facebook. Mezi úpravy měly patřit např. zobrazování nových zpráv v účtu Facebooku na homepage telefonu nebo také např. možnost telefonovat či e-mailovat na kontakty uvedené v uživatelském profilu.

I když tato myšlenka vypadá zajímavě a mnoho webů potvrzovalo, že je zaručeně pravdivá, zástupci Facebooku jí do velké míry vyvrátili. Dan Rose, který pracuje jako ředitel vývoje byznys produktů ve Facebooku, totiž důrazně popřel, že by společnost HTC pracovala na nějakém smartphonu s logem Facebooku. Nicméně dodal, že je možné, že společnost  HTC pracuje na úpravě rozhraní svých budoucích telefonů pro integraci se sociálními sítěmi. Tím by mohla svoje přístroje zatraktivnit pro určitou skupinu uživatelů, jež sociální sítě intenzivně využívá.

Podobné informace o chystaných telefonech Facebooku nejsou úplnou novinkou. Již vloni na podzim se objevily obdobné zprávy, kdy agentura Bloomberg informovala, že firma INQ Mobile pracuje na páru smartphonů s logem Facebook, které by se měly objevit v Evropě v první polovině roku 2011 a v USA pak v druhé polovině.