Hlavní navigace

Facebook smartphone? Až příští rok. Možná

 Autor: © lassedesignen - Fotolia.com
Společnosti Facebook a HTC spolupracují na vývoji nového chytrého telefonu, který by se na trhu měl objevit přibližně za rok.
Jiří Paleček 30. 7. 2012

Sdílet

Původně se měl smartphone začít prodávat již na konci tohoto roku, nakonec se však na trh dostane až v polovině roku příštího, neboť HTC ještě musí upravit Android tak, aby telefonu co nejvíce vyhovoval. „Facebook používá čím dál více lidí prostřednictvím mobilních zařízení. Společnost však na svých mobilních uživatelích zatím nic nevydělává,“ říká Victor Anthony z analytické společnosti Topek Capital Markets. „Kromě těsného propojení se sociální sítí by Facebook na svůj mobilní telefon mohl také chytře umisťovat reklamy.“ Smartphone Facebooku a HTC by měl přinést těsnější integraci s oblíbenou sociální sítí a mnohem více funkcí, než nabízejí současné aplikace Facebooku pro Android a iOS.

Facebook nechtěl spekulace o vývoji nového telefonu příliš komentovat, jeho mluvčí pouze uvedl, že „zaměstnanci společnosti spolupracují s celým mobilním průmyslem, operátory, výrobci hardwaru, vývojáři operačních systémů a vývojáři aplikací, aby lidem na celém světě mohli přinést co možná nejlepší zážitek z této sociální sítě“. Nová informace o vývoji telefonu přichází jen pár měsíců poté, co se objevily informace o tom, že Facebook přetáhl několik inženýrů z Applu se zkušenostmi z vývoje iPhonu, aby se podíleli na vývoji jeho vlastního telefonu.

 

Zdroj: Techspot