Hlavní navigace

Facebook umožní sledování cizích příspěvků

Uživatelé sociální sítě Facebook se nově budou moci přihlásit také k odběru příspěvků od lidí, které nemají v seznamu schválených přátel.
Filip Brůcha 17. 9. 2011

Sdílet

Vše má probíhat prostřednictvím jediného tlačítka. Ve své podstatě tedy půjde o funkci podobnou té, kterou používá mikroblogovací služba Twitter pro následování uživatelů a kterou známe také z Google+. Radost z ní budou mít především uživatelé, jejichž seznam narazil na limit 5000 přátel. Jedinou možností, jak toto omezení obejít, dosud bylo vytvořit propagační stránku, což s sebou však přineslo jen další úskalí.

Nové tlačítko Subscribe se objeví v pravém horním rohu vedle tlačítka do přidání uživatele do seznamu přátel a poslání zprávy. Uživatel si bude moci sám vybrat, jaký typ příspěvků chce od daného člověka odebírat (stejně jako u přátel). Může se tak například vyhnout otravným statusům z herních aplikací či si naopak nechat zobrazit jen informace o nových událostech.

Lze samozřejmě předpokládat, že se někdo nebude chtít dělit o svůj život s cizími lidmi. V tom případě ale musí své příspěvky označit za soukromé. Odběratelům profilu se totiž zobrazí pouze veřejné příspěvky. Funkce zatím ale není v plném provozu. Vývojáři slibují její zavedení v nejbližších dnech.

Tlačítko pro odběr příspěvků je další z řady novinek, které si autoři Facebooku v poslední době pro své uživatele přichystali. V tomto týdnu dostal Facebook nové nástroje pro organizaci seznamu přátel a předtím se zase vývojáři zaměřili na zlepšení ochrany soukromí. To vše se nejspíš děje také kvůli obavám z odlivu uživatelů ke konkurenčním službám. Google totiž o prázdninách spustil vlastní sociální síť Google+ a pozadu nechce zůstat ani Twitter, který naposledy zpřístupnil tlačítko Follow správcům webovým stránek.