Hlavní navigace

Facebook umožní videohovor pro dvanáct lidí současně

 Autor: © sellingpix - Fotolia.com
Služba ooVoo poskytující videohovory představila aplikaci pro Facebook a zároveň zvýšila počet účastníků videokonference ze šesti na dvanáct.

Sdílet

Jednou z nejzajímavějších služeb sociální sítě Google+ je skupinový videohovor, nazvaný Setákní Google. Brzy svým uživatelům přinese podobnou možnost i Facebook díky aplikaci ooVoo.

V úterý oznámila společnost ooVoo, která zdarma poskytuje videohovory, řadu velkých změn, mezi které patří zvýšení maximálního počtu účastníků ze stávajících šesti na dvanáct nebo možnost nahrání hovoru a jeho zveřejnění na Youtube, Facebooku nebo Twitteru. Největší novinkou je ale aplikace pro Facebook, která umožní na sociální sítí hovor ve vysokém rozlišení až dvanácti lidem.

Společnost ooVoo v dubnu dosáhla čtyřiceti šesti milionů uživatelů. Aplikace pro Facebook je odpovědí na zpětnou vazbu uživatelů, kteří hledají i jiné cesty ke spojení se svými přáteli než pouze přes svá mobilní zařízení, na kterých ooVoo začínalo.

Příjemným bonusem aplikace pro Facebook je také to, že uživatelé nemusí mít na ooVoo účet. Pokud osoba, které chcete zavolat není na ooVoo zaregistrovaná, stačí zaslat pomocí e-mailu, statusu nebo soukromé zprávy odkaz na zavolání, který umožní připojení k hovoru.

Na mobilních zařízeních s iOS nebo Androidem umožňuje ooVoo přihlášení do služby přes Facebook, což výrazně zjednodušuje registrační proces a sdílení konferencí. V minulosti byla možnost nahrávání a sdílení hovorů pouze v prémiové verzi.

Svůj první video chat spustil Facebook ve spolupráci se Skypem minulý rok v červnu jako reakci na Google+ a jeho Setkání Google, ten však umožňuje rozhovor pouze dvou osob.