Hlavní navigace

Facebook ve firmách už od příštího roku

24. 11. 2015

Sdílet

 Autor: Fotolia © peshkova
Brouzdáte v pracovní době na sociálních sítích? Už nebudete muset jen když se šéf nedívá. Facebook se snaží proniknout do firemního prostředí.

Faceebok už začátkem letošního roku oznámil, že vyvíjí sadu nástrojů využitelných i ve firemním prostředí. Důvod? Snaha o zisk nových zákazníků a nové oblasti příjmů.

Společnost v tichosti zveřejnila novou aplikaci Work Chat pro Androidy, která uživatelům umožňuje textovat kolegům skrz rozhraní, které je téměř stejné jako to ve Faceebook Messengeru. Zprávy je možno posílat jednotlivcům i skupinám a pro hravé nechybí ani roztomilé smajlíky a stickery.

Work Chat dále umožňuje hlasové hovory kolegům v rámci kolektivu a stejně jako v případě Messengeru tyto nejsou realizovány přes telefonní síť, ale přes Wi-fi, případně datové spojení. Tyto hovory prý lze realizovat i mezinárodně.

Aplikace je ke stažení na Google Play Store, přihlásit se však do ní můžou jen ti uživatelé, kteří mají účet v platformě Facebook at Work. A to lze jedině v případě, že pracujete pro společnost, jež pro Facebook její nové byznys aplikace testuje. Momentálně jich je kolem tří set, začátkem příštího roku by však měly přibýt další.

Facebook se chystá své aktivity ve firemním prostředí rozjet naplno a Facebook at Work pro něj bude dalším zásadním produktem, byť to v konkurenci dalších podobných nástrojů jako jsou Yammer od Microsoftu či rozjíždějící se Slack nebude mít snadné.

Nakonec, příklad Dropboxu, který sice uspěl mezi běžnými uživateli, ovšem ve firemním prostředí zklamal, mluví za vše.