Hlavní navigace

Facebook živější v telefonech Sony Ericsson

9. 5. 2011

Sdílet

 Autor:
Telefony značky Sony Ericsson nabídnou ještě vyšší integraci se sociální sítí Facebook.

Kdo nemůže bez Facebooku vydržet ani chvilku, pro toho je dobrou zprávou, že Sony Ericsson dnes představil nový systém propojení obsahu chytrých telefonů řady Xperia se sociální sítí Facebook. V nové řadě chytrých telefonů Xperia budou kontakty a možnosti sítě Facebook propojeny s veškerým obsahem. Facebook tak bude přímo integrován do mobilního telefonu a bude okamžitě přístupný z nejčastěji používaných funkcí telefonu, jako je galerie fotografií, hudební přehrávač, telefonní seznam či kalendář. Bude tak mnohem snadnější vše okamžitě sdílet a komentovat.

Atraktivní novinkou bude například propojení sítě Facebook s hudebním obsahem telefonu. V případě poslechu oblíbené hudby a skladeb může uživatel přímo umístit informaci, že se mu skladba líbí, na Zeď svého profilu na síti Facebook. Profil bude následně automaticky aktualizován, aniž by bylo nutné Facebook otevřít. Připravena je také možnost sledovat videa a hudbu, která se líbí přátelům či je přímo komentovat prostřednictvím YouTube a Spotify.

Vedle hudby bude možné také mnohem lépe sdílet veškeré fotografie. Stačí jedno kliknutí na úvodní obrazovce a okamžitě se nabídne možnost „Líbí se mi“ či „Přidat komentář“. Výraznější propojení se sítí Facebook se bude týkat i telefonního seznamu. Při vstupu do adresáře budou ke kontaktům přiřazeny fotografie i jejich zájmy a statusy. Narozeniny přátel pak budou přímo součástí kalendáře telefonu.

Facebook jako součást nových modelů Xperia:
- Okamžitá možnost sdílení přehrávané hudby
- Plnohodnotné využití veškerého obsahu – sdílení, možnost označení “Líbí se mi”, nákup hudebních skladeb
- Snadný přístup ke všemu, co přátelé právě poslouchají či sledují
- Alba a fotografie ze sítě Facebook integrována do aplikace Galerie Xperia
- Sledování fotografií, odkazů a statusů přímo u jednotlivých kontaktů v telefonním seznamu
- Události na síti Facebook synchronizovány s kalendářem telefonu Xperia
- Upozornění na nové události na displeji i v režimu zamčeného telefonu

Ve stávajících telefonech Xperia Arc a Xperia Pplay bude brzy možné využívat toto nové propojení se sítí Facebook jednoduše díky aktualizaci softwaru. Nově představené modely Xperia Mini a Xperia Mini Pro již mají tyto funkce předinstalovány. V návaznosti na úspěšné mini modely jsou i tyto dva telefony vybaveny řadou oblíbených funkcí s využitím 1GHz procesoru Qualcomm Snapdragon a používají operační systém Google Android – Gingerbread 2.3.

Přímá integrace sociální sítě Facebook v modelové řadě Xperia bude dostupná od druhého čtvrtletí tohoto roku a bude k dispozici ve všech telefonech řady Xperia představených od začátku roku 2011.

Byl pro vás článek přínosný?