Hlavní navigace

Facebook zrušil aplikace Poke a Camera

12. 5. 2014

Sdílet

 Autor: © rufous - Fotolia.com
Společnost minulý týden v pátek stáhla samostatné mobilní aplikace z App Store společnosti Apple.

Mluvčí Facebooku informovala o jejich odstranění v pátek, teprve poté, co aplikace zmizely z digitálního obchodu Applu. Společnost na svůj krok předem neupozornila a dále ho ani příliš nezdůvodňovala. „Ani jedna z aplikací nebyla určitou dobu aktualizována, a proto jsme se rozhodli oficiálně ukončit jejich podporu a odstranit je z App Store,“ oznámila mluvčí. Tyto aplikace existovaly pouze ve verzi pro iOS, pro Android nebyly nikdy vydány.

Mobilní aplikace Poke byla spuštěna v roce 2012 a umožňovala uživatelům posílat fotografie, „šťouchnutí“ a zprávy přátelům, které měly omezenou dobu platnosti. Tato aplikace vznikla na jedné z akcí „hackaton“ pořádaných různými společnostmi pro nezávislé programátory. Poke se měla stát konkurentem Snapchatu, nakonec ale neuspěla. Snapchat odesílá fotografie a zprávy, které po určité době „zmizí“. Na rozdíl od Poke je ale k dispozici i pro Android. O Poke se zmínil i generální ředitel a zakladatel Facebooku Mark Zuckerberg v rozhovoru pro Bloomberg Businessweek začátkem tohoto roku, když ji označil za hříčku spíš než za aplikaci.

Aplikace Camera byla určena k pořizování, filtrování a sdílení fotografií. Tato aplikace měla smůlu, že byla vuvedena v době, kdy Facebook koupil zavedenou službu Instagram, která nabízí v podstatě totožnou funkcionalitu. Mluvčí Facebooku vysvětlila, že některé funkce této specializované aplikace navíc přebrala hlavní aplikace Facebooku pro iOS i Android.