Hlavní navigace

Fantastický vstup iPadu: Za jeden den 300 000 prodaných kusů

6. 4. 2010

Sdílet

Společnosti Apple se skvělým díky vyvolání davového šílenství okolo iPadu podařily prodat sta tisíce kusů tabletu hned za první den prodeje.

Skóre iPadu po jednom dni na trhu: 300 000 prodaných kusů

Apple iPad vstoupil na americký trh ve velkém stylu, když se ho hned první den prodalo neuvěřitelných 300 000 kusů. Rekordy se lámaly v sobotu i v počtu stažení elektronických knih, kterých si uživatelé v iBookstore koupili na 250 000. Firma Apple o tom informovala ve své tiskové zprávě hodnotící sobotní uvedení na trh svého tabletu iPad.

Neuvěřitelný počet prodaných iPadů je další výsledek skvělého marketingu a brand managementu společnosti Apple, který vyvolal doslova davové šílenství v celých Spojených státech. Po celé zemi se v sobotu hromadily stovky lidí před obchody Apple, aby si mohly co nejdříve zakoupit nový technologický počin s jablíčkem na obalu.

ICTZ23

Čtěte také: Davové šílenství okolo začátku prodeje iPadu

Prodej tří set tisíc iPadů proběhl jak samotným prvotním nákupem v kamenných obchodech Applu, tak i realizováním předobjednávek, které na svůj tablet Apple přijímal téměř měsíc před samotným začátkem prodeje přístroje.

Apple hodlá do konce roku prodat alespoň 3 milióny iPadů, což by se mu při nastoleném tempu mělo podařit. Prodeje v dalších zemích světa totiž teprve začnou.