Hlavní navigace

"Fenomén" Apple iPad přijde na trh 3. dubna

9. 3. 2010

Sdílet

První "Wi-Fi" modely Apple iPad se dostanou na pulty obchodů nejprve v USA, Austrálii, Kanadě, Francii, Německu, Itálii, Japonsku, Španělsku, Švýcarsku a Velké Británii.

iPad přijde na trh na začátku dubna

 

Tablet Apple iPad, zřejmě nejočekávanější IT produkt letošního roku, se začne prodávat 3.dubna, tedy o něco později, než se původně čekalo. Levnější "Wi-Fi" model tabletu nabídnou obchody ve Spojených státech, Austrálii, Kanadě, Francii, Německu, Itálii, Japonsku, Španělsku, Švýcarsku a Velké Británii. Apple iPad 3G by pak měl být k dispozici až na konci dubna. Kdy bude jakýkoli z nabízených modelů iPadu dostupný také v Česku, zatím však zveřejněno nebylo. Pro Apple je totiž místní trh obvykle okrajovou záležitostí. Čeští uživatelé ale přesto mohou již od 12.března využít možnosti předobjednat si Apple iPad ze zahraničí.

skoleni

Předpokládaná cena iPadu ve verzi s rozhraním Wi-Fi bude v USA 499 USD (9500 Kč) za 16GB model, 599 USD
(11 000 Kč) za 32GB model a 699 USD ( 13 000 Kč) za 64GB model. Verze s rozhraním Wi-Fi + 3G budou dostupné s příplatkem okolo stovky dolarů. Oficiální mezinárodní ceny budou oznámeny v dubnu.

Čtěte také: Poznejte odvrácenou stranu iPadu

iPad má umožnit uživatelům surfovat na webu, číst a odesílat e-maily, prohlížet fotografie, sledovat filmy, poslouchat hudbu, hrát hry a číst elektronické knihy. Mnoho kritiků nového tabletu to však považuje za příliš málo funkcí pro tak drahý přístroj, který na první pohled budí dojem přerostlého iPhonu. Tablet připomíná iPhone i na druhý pohled, je totiž vybaven stejným operačním systémem a je schopen spouštět de facto ty samé aplikace.