Hlavní navigace

Finalisté úvodního kola soutěže IT produkt roku 2022

28. 1. 2022

Sdílet

 Autor: Internet Info DG
Už po šestnácté jsme hledali mezi přihlášenými ty nejlepší produkty a služby, které mohou používat označení IT produkt roku. A které to jsou?

Jako ve všech předchozích patnácti ročnících soutěže IT produkt roku platila i v prvním kole roku 2022 tatáž kritéria výběru. Do finále totiž mohly postoupit produkty, které se pozitivně odlišují od konkurenčních zařízení stejné kategorie – a zaslouží si tedy zvýšenou pozornost případných uživatelů. 

Významnou odlišností může být jak inovativní pojetí, tak třeba jen jedna zajímavá vlastnost, díky níž je produkt nejvhodnějším řešením pro určitou skupinu zákazníků. Vlastnost, která je samozřejmostí u produktu nejvyšší kategorie, může být rozhodujícím kritériem pro výběr u levnějšího zařízení. ¨

Uzávěrka tohoto kola byla stanovena na polovinu ledna 2022. Při následném hodnocení přihlášených produktů jsme vycházeli z materiálů dodaných přihlašovateli i z poznatků řady odborníků mimo naši redakci – uživatelů, implementátorů, ale třeba také testérů z našich zahraničních poboček. 

Výsledky prvního kola soutěže vznikly po pečlivém zvažování i čilé e‐mailové a telefonické komunikaci, po přečtení řady webových stránek i whitepaperů a po redakčních testech vybraných zařízení. 

Letošní ročník se od všech předchozích odlišuje tím, že už nebudeme na konci vyhlašovat vítěze jednotlivých kategorií. Došli jsme k závěru, že s masivním rozvojem technologií a extrémně zkráceným produktovým cyklem v kontextu posledních let spolu často soutěží produkty či služby nesnadno srovnatelné. Na označení IT produkt roku mají tak právo všichni úspěšní finalisté z každého soutěžního kola.

Finalistům gratulejeme!

Přehled finalistů prvního kola soutěže IT produkt roku 2022:


Kategorie: Hardware

Produkt: Autokamera

Mio MiVue 886 WiFi 4K

Přihlášený společností: Mio Česká republika a Slovensko

Další informace>>


Kategorie: Komunikační produkty

Produkt: Chytré IVR řešení

Daktela IVR

Přihlášený společností: Daktela

Další informace>>


Kategorie: On‐line nebo související služby

Produkt: Datový sklad jako služba (DWaaS)

ADWnow!

Přihlášený společností: Neit Consulting

Další informace>>