Hlavní navigace

Finální verze Windows 8 bude možná již za tři týdny

27. 6. 2012

Sdílet

 Autor:
V současné době jsou nové verze Windows 8 opatřeny přívlastkem Escrow, což je označení používané Microsoftem pro situaci, kdy je celý vývoj softwaru pozastaven kvůli testování.

Výše uvedené tvrzení se opírá o informace pocházející z několika různých webových stránek a diskuzních fór. RTM (release to manufacturing) je označení pro takovou verzi softwaru, kterou již mohou výrobci použít ve svých počítačích a jiných zařízeních.

Jako první zaznamenal zvěsti o blížící se finalizaci vývoje Windows 8 server Neowin.net. Nejpřesnější data však přinesl ruskojazyčný blog WZor.net, podle kterého chce Microsoft o dosažení významného milníku informovat na vlastní konferenci Microsoft Global eXchange (MGX), která proběhne mezi 17. a 20. červencem v Atlantě.

Na MGX se každý rok scházejí představitelé vedení Microsoftu s firemními prodejci a produktovými manažery, debatuje se o cílech společnosti na další fiskální rok a ohlašují se nové projekty. Podle ruského blogu však bude mít Microsoft tzv. zlatý kód k dispozici již týden (přesněji 12. července) před MGX. Není přitom důvod se domnívat, že by informace WZoru nebyly pravdivé. Microsoft totiž stejnou konferenci použil již k uvedení Windows 7 RTM v roce 2009.

V současné době jsou nové verze Windows 8 opatřeny přívlastkem Escrow, což je označení používané Microsoftem pro situaci, kdy je celý vývoj softwaru pozastaven kvůli testování. Pokud se při testování neobjeví žádný významnější problém, posunou se Windows 8 do dalšího milníku, což v tomto případě znamená RTM.

Dalším důvodem, proč mnoho komentátorů považuje červencové uvedení verze RTM téměř za jisté, je čtvrtletní setkání Microsoftu s analytiky Wall Street, které je naplánováno na 19. července. Toto setkání je tradičně spojeno s konferencí MGX a nejinak tomu bylo i v roce 2009 při uvedení Windows 7 RTM.

soutez_casestudy

Červencovým uvolněním RTM navíc může Microsoft ukázat, že vývoj Windows 8 probíhá rychleji než v případě Windows 7. Microsoft vydal Windows 8 Consumer Preview 29. února, tedy o sedm týdnů později než veřejnou betu Windows 7. Release Preview Windows 8 se pak objevila 31. května, již jen o čtyři týdny později než odpovídající verze Windows 7 Release Candidate. Z tohoto pohledu se jako nejpravděpodobnější den pro uvedení Windows 8 RTM jeví 18. červenec.

Uživatelé sítí MSDN (Microsoft Developer Network) a TechNet si RTM budou moci nejspíše stáhnout dva týdny od jeho představení na MGX. To samozřejmě za předpokladu, že se Microsoft bude držet zažitého postupu.

Byl pro vás článek přínosný?