Hlavní navigace

Firefox: 10 nezbytných doplňků pro byznys (3)

Od svého uvedení v roce 2004 se stal Firefox velmi populárním webovým prohlížečem a pronikl i do mnoha korporací. Jednou z jeho silných stránek je i velká podpora doplňků.
Martin Noska 26. 4. 2010

Sdílet

Dokončení včerejšího článku…

Twitter Search
Mikroblogovací síť Twitter se pomalu stává jedním z významných kanálů pro firemní komunikaci a je to jeden z nejlepších způsobů, jak zjistit v reálném čase, co si lidé myslí o vašich produktech (či o produktech konkurence). Doplněk Twitter Search dělá práci s Twitterem o trochu snazší, neboť integruje funkce pro hledání v něm přímo do vyhledávacího boxu ve Firefoxu.

Vzhledem k popularitě Twitteru je možné předpokládat, že v budoucích verzích Firefoxu bude vyhledávání v něm přímo integrováno, ale zatím se lze docela dobře spokojit s tímto doplňkem.

Foxy SEO Tool
Jak dobře je optimalizovaný web vaší firmy pro vyhledávače? Foxy SEO Tools instaluje do Firefoxu nástrojovou lištu, jež obsahuje spektrum nástrojů třetích stran, které určují jak je konkrétní web hodnocený majoritními vyhledávači a také identifikuje oblasti, ve kterých je možné docílit zlepšení. Nástroje jsou též schopny detekovat možné bezpečnostní problémy, identifikovat plagiáty obsahu a jsou k dispozici i analýzy návštěvnosti stejně jako linky pro propojení stránek se sociálními sítěmi či weby pro doporučování článků (např. Digg).

Tento doplněk pro Firefox nefunguje sám o sobě, ale závisí na službách třetích stran, nicméně sympatické na něm je to, že je integruje do jednoho místa, dostupného z nástrojové lišty prohlížeče. Některé služby vyžadují registraci, třeba již zmíněný Digg či je nutné být přihlášený na svůj Google účet pro využití nástrojů Google Webmaster Tools. Většina nástrojů ale funguje i bez registrace.

Yoono
Práce s marketingem v sociálních sítích a propagace značky může být náročná hlavně z hlediska monitoringu, neboť existuje mnoho sítí, které je potřeba sledovat. Yoono umožňuje sjednotit monitoring těch nejpopulárnějších, jako je Facebook, Twitter, LinkedIn, MySpace a další a to do jediného postranního panelu.

Yoono také podporuje více účtu na různých sítích, takže je možné sledovat separátně účty na Twitteru a Facebooku, kustomizovat pohled v podobě více zobrazovaných sloupců a podobně.

Gmail Manager
Tento poslední doporučený byznysový doplněk pro Firefox využijí ti zaměstnanci firem, které přešly na Gmail jako na primární e-mailový systém. Gmail Manager slouží k integraci přístupu do této e-mailové schránky přímo z prostředí Firefoxu, takže je zde možné např. napsat e-mail bez nutnosti otevírat webové okno pro Gmail.

Skutečný přínos ale oceníte při práci s více e-mailovými účty, neboť je mezi nimi možno snadno přepínat bez nutnosti se pokaždé přihlašovat a kontrolovat příchozí e-maily. Při kliknutí pravým tlačítkem myši na e-mailovou adresu lze také snadno vybrat, ze kterého účtu chcete odeslat odpověď.

Samozřejmě by bylo možné nalézt i řadu dalších užitečných doplňků, nicméně tyto mohou přinést výrazné usnadnění práce ve Firefoxu a jistě si alespoň některé z nich najdou svoje vděčné uživatele.