Hlavní navigace

Firefox 3.0 – datum vydání finální verze zveřejněno!

29. 3. 2008

Sdílet

Společnost Mozilla, která v současnosti usilovně pracuje na vypuštění finální verze oblíbeného prohlížeče Firefox 3.0, v tomto týdnu již konečně ohlásila, kdy bude tato verze hotová.

Společnost Mozilla, která v současnosti usilovně pracuje na vypuštění finální verze oblíbeného prohlížeče Firefox 3.0, v tomto týdnu již konečně ohlásila, kdy bude tato verze hotová.

Termínem vydání se má stát červen 2008, což sice není tak brzy, jak někteří uživatelé očekávali, nicméně tento termín by měl být již dodržen a v současnosti byla dokončena už pátá testovací betaverze a Mike Schroepfer, vice prezident Mozilly říká, že nyní se pracuje na tom, aby mohla být vypuštěna. Dříve měl být termínem vypuštění páté testovací betaverze 27. březen, ale nyní je již zřejmé, že se opozdí, pravděpodobně do příštího týdne. Až bude verze Beta 5 vydána, vývojáři se přesunou podle Schroepferových slov do stádia Release Candidate (RC).

Verze RC1 Firefoxu 3.0 by se pak měla objevit zhruba na začátku května. Pokud pak vše půjde dobře, finální verze by měla přijít v červnu, ale je možné, že RC verze budou předtím vydány až tři. RC stádium údajně poskytuje vývojářům ještě dostatek času pro doladění kódu a také pro přípravu doplňků pro tuto novou verzi, neboť ne všechny existující s ní budou kompatibilní.

Open source prohlížeč Firefox v současnosti podle posledních průzkumů společnosti Net Applications má podíl na celosvětovém trhu browserů kolem 17,3 % a jednoznačným vítězem je stále Internet Explorer od Microsoftu se 74,9 %. Na třetím místě je pak Safari od Apple s 5,7 %. Pro srovnání, v Evropě je podle průzkumů z konce roku 2007 Firefox značně oblíbenější a mezi čtenáři Computerworldu pak má již téměř poloviční zastoupení!
Nenechte si ujít:
Firefox, IE7, Opera a Safari v testu – v čem je který rychlejší?

První verze Firefoxu 4.0 již byla vypuštěna!

Firefox 3.0 přináší výrazné zvýšení rychlosti, tvrdí testeři!

Pět věcí, kterými vás nadchne Internet Explorer 8.0

Firefox 3.0 dramaticky snižuje nároky na paměť

Firefox 3.0 versus Internet Explorer 8.0 – jak pokračuje jejich vývoj?

Firefox 3.0 má menší nároky na paměť než Opera a IE7

Microsoft vyvíjí od základů nový operační systém