Hlavní navigace

Firefox 3.5.6 opravuje celkem 10 zranitelností

Mozilla v tomto týdnu uvolnila opravené verze svých prohlížečů Firefox 3.0.16 a 3.5.6. První z nich opravuje 7 chyb, druhá pak rovných deset.
Martin Noska 17. 12. 2009

Sdílet

Firefox 3.5.6 je první opravená verze od konce října, přičemž pět zranitelností Mozilla označila za kritické, jednu za vysoce nebezpečnou, tři jako středně nebezpečné a jedna byla nízkou hrozbou. Kritické zranitelnosti se nalézaly v renderovacím enginu a v enginu pro zpracování JavaScriptu a knihovnách pro zpracování médií a videa.

Mozilla ohledně zranitelnosti v JavaScriptovém enginu přiznala, že některé z pádů, které jimi byly způsobeny, vykazovaly známky porušení paměti a mohly být zneužity pro spuštění škodlivého kódu.

Co se týká prohlížeče Firefox 3.0, který bude již příští měsíc vyřazen z podpory Mozilly, v něm jsou opraveny dvě kritické zranitelnosti z celkových sedmi. Nicméně uživatelé této verze by se měli již přeorientovávat na novější, neboť po skončení období podpory nebudou již dále chráněni proti možným útokům skrze další chyby.

Mozilla také aktualizovala svoje plány ohledně Firefoxu 3.6, kdy počítá ještě s pátou beta verzí a finálního produktu se pravděpodobně dočkáme až někdy po začátku roku 2010. Zatím není ani jisté, kdy bude beta 5 Firefoxu 3.6 vypuštěna pro veřejnost a její buildy jsou prý momentálně ve fázi interních testů, nicméně k dokončení kódu by mělo stačit již jen několik drobnějších oprav.

Firefox 3.5.6 a 3.0.16 jsou k dispozici ke stažení z webu Mozilly, stávající uživatelé mohou využít službu „Zkontrolovat aktualizace“ či počkat, až jim bude nová verze nabídnuta automaticky.