Hlavní navigace

Firefox 4.0 beta 12 vypuštěn, vývoj se prý chýlí ke konci

I když ještě nedávno Mozilla slibovala do konce února finální verzi Firefoxu 4.0, místo toho vydala již dvanáctou betu. Údajně už definitivně poslední...
Martin Noska 28. 2. 2011

Sdílet

Prodlužování vývoje Firefoxu 4.0 se zdá být nekonečné a pro Mozillu není ani příliš dobrou vizitkou. Zvlášť ve srovnání s aktivitami Googlu, který chrlí jednu novou majoritní verzi Chrome za druhou a přidává skutečně inovativní funkce (více o plánech Googlu najdete v článku Prohlížeč Chrome nabídne funkce běžné dosud jen u operačních systémů). Mozille tak možná začíná ujíždět vlak a doby, kdy Firefox dominoval alternativám k Internet Exploreru, se možná chýlí ke konci.

Dvanáctá beta verze Firefoxu 4.0 již nepřidává žádné nové funkce, ale došlo k opravě chyb z předchozí bety a dále podle informací Mozilly i ke zvýšení rychlosti, stability a také kompatibility. Mozilla tvrdí, že beta 12 je opravdu již poslední a má ji následovat tzv. kandidát na vydání - Firefox 4.0 RC1. V této verzi údajně zbývá realizovat posledních 12 modifikací. Ale zda tomu tak skutečně bude zůstává otázkou, protože už i u předchozích beta verzí Mozilla tvrdila, že jsou poslední. Plánovaný termín uvedení finálního Firefoxu 4.0 (pravděpodobně pro jeho dřívější opakované nedodržení) upřesněn nebyl.

Detaily o změnách, které Firefox 4.0 beta 12 přináší, najdete (v angličtině) na webu Mozilly na adrese https://www.mozilla.com/en-US/firefox/4.0b12/releasenotes/, kde je také tato zatím poslední testovací verze prohlížeče k dispozici ke stažení.