Hlavní navigace

Firefox 4.0 beta 12 vypuštěn, vývoj se prý chýlí ke konci

28. 2. 2011

Sdílet

I když ještě nedávno Mozilla slibovala do konce února finální verzi Firefoxu 4.0, místo toho vydala již dvanáctou betu. Údajně už definitivně poslední...

Prodlužování vývoje Firefoxu 4.0 se zdá být nekonečné a pro Mozillu není ani příliš dobrou vizitkou. Zvlášť ve srovnání s aktivitami Googlu, který chrlí jednu novou majoritní verzi Chrome za druhou a přidává skutečně inovativní funkce (více o plánech Googlu najdete v článku Prohlížeč Chrome nabídne funkce běžné dosud jen u operačních systémů). Mozille tak možná začíná ujíždět vlak a doby, kdy Firefox dominoval alternativám k Internet Exploreru, se možná chýlí ke konci.

Dvanáctá beta verze Firefoxu 4.0 již nepřidává žádné nové funkce, ale došlo k opravě chyb z předchozí bety a dále podle informací Mozilly i ke zvýšení rychlosti, stability a také kompatibility. Mozilla tvrdí, že beta 12 je opravdu již poslední a má ji následovat tzv. kandidát na vydání - Firefox 4.0 RC1. V této verzi údajně zbývá realizovat posledních 12 modifikací. Ale zda tomu tak skutečně bude zůstává otázkou, protože už i u předchozích beta verzí Mozilla tvrdila, že jsou poslední. Plánovaný termín uvedení finálního Firefoxu 4.0 (pravděpodobně pro jeho dřívější opakované nedodržení) upřesněn nebyl.

Detaily o změnách, které Firefox 4.0 beta 12 přináší, najdete (v angličtině) na webu Mozilly na adrese https://www.mozilla.com/en-US/firefox/4.0b12/releasenotes/, kde je také tato zatím poslední testovací verze prohlížeče k dispozici ke stažení.