Hlavní navigace

Firefox uživatele upozorní na možný únik dat

 Autor: Computerworld.com
Mozilla do svého prohlížeče přidala varovný systém upozorňující na stránky postižené únikem dat.
-vt 23. 11. 2018

Sdílet

Mozilla do Firefoxu přidala notifikaci, která uživatele upozorní při podezření, že se jejich dat mohli zmocnit hackeři. Firefox Monitor, jak se novinka služba jmenuje, byla poprvé představena v září a využít ji mohli i ti, kteří preferují jiné prohlížeče. Nově je však integrována přímo do Firefoxu.

Na příslušné webové stránce stačí zadat e-mailovou adresu a služba prověří, zda adresa byla součástí některého z úspěšně provedených a veřejně známých útoků na uživatelská data. V dalších krocích jsou pak uživateli navržena případná opatření, včetně třeba změny hesla. Další kontroly pak probíhají automaticky a v případě, že je objeven další útok, je uživatel informován zprávou doručenou na zadaný e-mail.

„Aktuálně jsme přidali notifikace přímo do prohlížeče Firefox Quantum a jestliže uživatel navštíví stránku postiženou v nedávné době únikem dat, bude na to automaticky upozorněn,“ vysvětluje vylepšení služby Nick Nguyen, viceprezident produktové strategie Mozilly.

Zda však byla zkompromitována i vaše data, už zjistíte jen po navštívení stránky Firefox Monitor, na kterou vás upozornění integrované do prohlížeče nasměruje.

Každá nabouraná stránka uživatele upozorní jen jednou, při opakovaných návštěvách tak uživatel nebude obtěžován opakujícími se vzkazy, přičemž služba monitoruje jen úniky dat v uplynulých dvanácti měsících.