Hlavní navigace

Firmu AT Computers převzala společnost AB

Firmu AT Computers koupila společnost AB – vznikla tak jedna z největších obchodních firem působících v odvětví informačních a telekomunikačních technologiích ve střední a východní Evropě.
Pavel Louda 21. 9. 2007

Sdílet


Firmu AT Computers koupila společnost AB, kótovaná na polské burze – vznikla tak jedna z největších obchodních firem působících v odvětví informačních a telekomunikačních technologiích ve střední a východní Evropě.
Společnost AB je jedním z největších distributorů IT zboží a elektroniky s příjmy z prodeje za rok 2006 na úrovni 9 miliard Kč. Na základě smlouvy podepsané dne 19. 9. 2007 společnost AB odkoupí všechny podíly ve společnosti AT Computers Holding., kterou tvoří tyto čtyři firmy AT Computers
(distribuční společnost nabízející ICT zařízení, spotřební elektroniku a výrobky mobilních technologií v České republice), AT Computers Slovakia (distribuční společnost působící ve Slovenské republice), AT Compus (firma zabývající se výrobou osobních počítačů v České republice s výrobní kapacitou 100 000 kusů počítačů ročně) a konečně Comfor Stores (společnost ovládající síť více než 150 maloobchodních prodejen na území České republiky a 63 na Slovensku).
Současní manažeři všech výše uvedených společností zůstávají ve svých pozicích.
„Celkové obraty obou firem v roce 2006 dosáhly téměř 16 miliard Kč a jejich vysoké tempo růstu dává důvod předpokládat, že v roce 2007 dosáhneme pozici absolutního lídra v naší části Evropy,“ řekl Andrzej Przybyło, předseda představenstva firmy AB.