Hlavní navigace

Fitbit Alta HR je nejmenší fitness náramek měřící tep po celý den

 Autor: Fitbit
Sledování tepu, pohybu a spánku posune snažení každého, kdo se zajímá o fitness a zdraví na novou úroveň
Radek Kubeš 3. 7. 2017

Sdílet

Společnost Fitbit přináší na náš trh novinku Fitbit Alta HR. Ta se chlubí analýzou srdečního tepu při cvičení i v průběhu celého dne. Díky tomu poskytne přesnější data o spálených kaloriích, zhodnotí vaši kondici a včas upozorní na nebezpečí kardiovaskulárních chorob. Změří také kvalitu vašeho spánku a rozezná jeho fáze, ovlivňující vaši paměť, výkonnost i hubnutí. Vše probíhá automaticky, s technologií SmartTrack pozná Alta HR zda jste v klidu, spíte nebo jste aktivní a dokonce i to, jaké aktivitě se věnujete. Spolu s výdrží 7 dní na jedno nabití tak zajišťuje skutečně pohodlné použití. Samozřejmě nechybí ani přístup k notifikacím a času. 

Fitbit

 Poslouchá vaše srdce

Fitbit Alta HR se nespoléhá jen na senzory pohybu, podle kterých by vyhodnotil počet kroků. Při měření vašeho kalorického výdeje vyhodnocuje i data technologie PurePulse. Ta pracuje po celý den a přesně snímá tepovou frekvenci. Náramek pozná úroveň vaší aktivity a poskytne výrazně přesnější údaje než tradiční měření kroků. Navíc získáte přehled o vývoji vaší klidové frekvence, která je významným ukazatelem kondice a může upozornit i na kardiovaskulární choroby. Velmi praktická je i funkce zobrazení tepové frekvence v reálném čase, se kterou budete vždy trénovat efektivně.

Rozumí spánku i pohybu

S technologií PurePulse spolupracuje i měření spánku. Fitbit Alta HD kombinuje data o tepu s informacemi o pohybu tak, aby poznal všechny čtyři spánkové fáze. Lehký spánek, ve kterém se zotavuje tělo, hluboký spánek, posilující imunitu i spánek REM důležitý pro paměť a periody ve kterých jste vzhůru, aniž byste o tom věděli. Následně aplikace Fitbit poskytne rady, díky kterým se budete budit odpočatější a s bez pocitů hladu způsobených nekvalitním spánkem.

Měření počtu kroků je samozřejmostí a rozpoznání běhu obvyklou třešinkou na dortu, Fitbit Alta HR jde ale dál. Automaticky rozpozná, zda jdete, běžíte, jedete na kole či rotopedu, nebo se věnujete například aerobiku. Vše tak budete mít zaznamenáno zcela automaticky, stejně jako okamžik usnutí a probuzení. A právě probouzení bude příjemnější pro vás i vaši rodinu. Nejen že vás náramek vzbudí v nejvhodnější fázi spánku, ale navíc to učiní decentní vibrací, která nebude rušit nikoho ve vašem okolí.

Připomene zprávy i aktivitu

Pro zobrazení notifikací, zprávy a v neposlední řadě času, je Fitbit Alta HR vybaven úsporným dotykovým displejem. Ten zprostředkuje nejen počet notifikací, ale například i text SMS. Už nikdy se tak nebudete muset bát, že vám uniklo něco důležitého, když zapomenete telefon s vypnutým vyzváněním v tašce.

Kromě toho Fitbit Alta HR nabízí i připomenutí, že dlouho sedíte a měli byste udělat alespoň pár kroků. Snadněji tak dosáhnete svých fitness cílů a pomůžete tělu neupadnout do kancelářské letargie.

Decentní a stylový

Fitbit Alta HR jen nejmenším fitness náramkem, který dokáže kontinuálně sledovat srdeční tep. Zároveň je možné zakoupit ho v několika zajímavých provedeních a náramky dokonce střídat. Kdo si na styl potrpí, může každý den zvolit jinou barvu, a dokonce i materiál náramku. V nabídce jsou kromě klasických silikonových náramků i kožené a kovové náramky. Nechybí ani luxusní edice, pokrytá 22karátovým růžovým zlatem.

Cena a dostupnost

Klasické provedení Fitbit Alta HR ve vínové, korálové, šedé a černé barvě je v prodeji za doporučenou cenu 4 060 Kč, limitované edice Pink Rose Gold a Gunmetal Black pak za cenu 4 600 Kč.