Hlavní navigace

Flexibilní notebook Lenovo IdeaPad Yoga

2. 2. 2012

Sdílet

 Autor: Lenovo
Společnost Lenovo přináší zcela nový koncept notebooku. S modelem IdeaPad Yoga totiž získává flexibilita úplně nový rozměr.

IdeaPad Yoga je kombinací notebooku a tabletu vybaveného multidotykovým (10bodovým) displejem s 13,1palcovou úhlopříčkou o rozlišení 1600 x 900 pixelů. Díky patentovanému designu duálních závěsů jej lze nastavit celkově do čtyř různých pozic – a to do pozice notebooku, tabletu, stojanu nebo „stanu“. Lenovo slibuje vyšší odolnost a stabilitu, než doposud nabízela již realizovaná konvertibilní řešení.

Zároveň je Yoga nejtenčím konvertibilním ultrabookem na trhu – jeho tloušťka je pouhých 16,9 mm při hmotnosti 1,47 kg. Zařízení pohání procesor řady Intel Core, operační paměť je u nejvyššího modelu 8 GB. K dispozici je i 256 GB SSD disk, na němž je nahrán operační systém Windows 8.

Yoga nabízí zajímavé detaily, jako je třeba měkké barevné pogumování zvnějšku pro snadnější uchopení či postranní tlačítka pro znasší přístup k různým režimům použití. Zařízení, jehož udávaná výdrž baterie je osm hodin, bude na českém trhu k dispozici až ve druhé polovině letošního roku.