Hlavní navigace

Forefront Stirling od Microsoftu přichází

Dostupnost veřejné testovací verze nové generace bezpečnostního řešení Forefront s kódovým označením Stirling oznámil Microsoft. Základní kámen tvoří technologie Dynamic Response, která je zabudována do každé komponenty systému a umožňuje sdílet a využívat bezpečnostní informace.
Pavel Louda 15. 4. 2008

Sdílet


Dostupnost veřejné testovací verze nové generace bezpečnostního řešení Forefront s kódovým označením Stirling oznámila firma Microsoft. To je podle výrobce navrženo jako integrovaný bezpečnostní systém, který zajišťuje komplexní ochranu informačních systémů a dat a přináší výrazné usnadnění správy informační bezpečnosti napříč IT infrastrukturou.
Forefront Stirling obsahuje konzolu pro centrální správu a konfiguraci zabezpečení v rozsáhlých podnikových systémech, propojenou s novou generací bezpečnostních produktů Forefront pro servery, rozhraní sítě i koncové stanice. Mezi tyto produkty patří Forefront Client Security, Forefront Security for Exchange Server, Forefront Security for SharePoint a nová generace Microsoft ISA Serveru s novým názvem Forefront Threat Management Gateway.
Základní kámen tvoří technologie Dynamic Response, která je zabudována do každé komponenty systému Forefront Stirling. Díky tomu mohou různé prvky sdílet a využívat bezpečnostní informace a automaticky se podle nich přizpůsobovat a řešit potenciální problémy na různých úrovních IT infrastruktury. S rostoucí frekvencí výskytu bezpečnostních hrozeb tato technologie chrání informační systémy a pomáhá šetřit čas IT odborníků. Forefront Stirling se podle aktuálního plánu dostane na trh v první polovině roku 2009.
Microsoft dnes také oznámil název nové generace bezpečnostního produktu pro ochranu rozhraní sítě – Forefront Threat Management Gateway. Forefront Threat Management Gateway je nástupce Microsoft Internet Security & Acceleration Serveru (ISA Server), který rozšíří funkce ISA Serveru 2006 o nové bezpečnostní technologie, včetně ochrany proti různým typům hrozeb pomocí Network Intrusion Prevention a http antimalware řešení, zjednodušené správy, nástrojů pro bezpečné připojení, a to vše na základech 64bitové verze Windows Serveru 2008. Forefront Threat Management Gateway také nabídne ochranu sítě a přístupu pro Microsoft Windows Essential Business Server, což je nedávno oznámené serverové řešení pro firmy střední velikosti, které se dostane na trh ještě letos.