Hlavní navigace

Fotoaparáty Sony získaly ceny EISA 2016

5. 9. 2016

Sdílet

 Autor: Sony
Sony slaví vítězství pěti svých produktů na cenách EISA, které uděluje největší sdružení odborných médií v Evropě

Evropský prémiový kompaktní fotoaparát 2016-2017: RX1R II

Sony

RX1R II je jedním z nejmenších fotoaparátů s fullframovým snímačem a nabízí nejvyšší obrazovou kvalitu ze všech kompaktních fotoaparátů, které SONY kdy vyrobilo. Umožňuje to kombinace fullframe snímače s vysokým rozlišením 42 megapixelů a vysoce světelného objektivu ZEISS Sonnar T* 35mm F2 s pevným ohniskem. Rovněž disponuje historicky prvním variabilním optickým low-pass filtrem, který zajišťuje perfektní kvalitu snímků s širokým dynamickým rozsahem a nízkou hladinou šumu. Fast Hybrid AF systém, který kombinuje 399 ostřících bodů s detekcí fáze a zónové měření kontrastu, zaručuje ostré snímky za jakékoli situace. Vestavěný elektronický hledáček XGA OLED Tru-Finder a naklápěcí LCD displej poskytují fotografovi velkou svobodu při zachycování kreativních kompozic. 

Evropský fotoaparát pro Foto & Video 2016-2017: α7S II

Fotoaparát α7S II dává do ruky profesionálům nástroj, jímž mohou natočit vysoce kvalitní video a nafotit prvotřídní statické snímky za všech fotografických podmínek. Je vybaven 12,2 MP full-frame snímačem Exmor CMOS, který zvládá snímání s nejvyšší citlivostí až ISO 409600. Kromě toho nabízí vysoký dynamický rozsah až 14EV, disponuje pětiosou mechanickou stabilizací na čipu a možností nahrávání videa v rozlišení 4K s technologií Full Pixel Readout na interní paměť v datovém toku až 100 Mb/s. Fast Intelligent AF systém vyniká rychlostí a přesností a zaručuje ostré snímky a videa dokonce i za velmi špatných světelných podmínek. 

Evropský poloprofesionální kompaktní systémový fotoaparát 2016-2017: α6300

Fotoaparát α6300 si zachovává kompaktní rozměry a nízkou hmotnost svého populárního sesterského modelu α6000. Navíc je vybaven rychlým (0,05 sekundy) Fast Hybrid AF systémem s 425 ostřícími body, sledováním snímaného objektu systémem 4D focus, sériovým snímáním rychlostí až 11 snímků za sekundu, profesionálním videozáznamem v rozlišení 4K a tělem odolným proti prachu a vlhkosti. Nový snímač Exmor CMOS s rozlišením 24,2 megapixelu zajišťuje vynikající kvalitu obrazu i při fotografování špatně osvětlených scén společně s prvotřídní kvalitou videozáznamu. 

Evropský profesionální kompaktní systémový objektiv roku 2016-2017: SEL85F14GM

Teleobjektiv SEL85F14GM je přínosem každému ambicióznímu fotografovi portrétů. Konstrukce optiky a užití technologicky pokročilých optických členů zaručuje, že objektiv dosahuje extrémně vysokého rozlišení, vyžadovaného moderními fotoaparáty. Kruhová clona objektivu s jedenácti lamelami zajišťuje jemný a atraktivní bokeh. Povrchová úprava Nano AR Coating potlačuje odlesky a světelné závoje při focení
v protisvětle. Prstencový ostřící SSM motor se dvěma polohovými senzory ještě umocní rychlost a přesnost pokročilých AF systémů Sony fotoaparátů.
 

Evropský HD audiosystém pro automobily 2016-2017: RSX-GS9

Díky své velikosti 1DIN a kruhovému ovladači vypadá mediální přijímač RSX-GS9od společnosti Sony jako klasické a tradiční autorádio. Podporuje ale různá zařízení, až po 192kHz/24-bit PCM, která můžete připojit prostřednictvím USB portu typu A, 5.6MHz nativní DSD prostřednictvím portu USB micro-B pro připojení digitálních hudebních přehrávačů s vysokým rozlišením, zatímco optický výstup umožňuje digitální připojení k externímu DSP. A aplikace SongPal od společnosti Sony pro chytré telefony umožňuje uživatelům bezproblémové prohledávání hudby a nabízí jednoduché doladění detailů zvuku přímo na displeji chytrého telefonu, takže si každý uživatel může hudbu nastavit individuálně přesně podle svého přání.