Hlavní navigace

Foxconn bude pro HP vyrábět cloudové servery

Sdílet

 Autor: © Fernando Madeira - Fotolia.com
Společnost Hewlett-Packard se spojila s Foxconnem, tchajwanskou firmou, která například vyrábí smartphony pro Apple nebo BlackBerry. Společně se chtějí zaměřit na výrobu levných serverů pro cloudová datacentra.

Společnosti chtějí spojit rozsáhlé výrobní operace Foxconnu se znalostmi HP a vyvinout novou řadu serverů zaměřenou na velké poskytovatele cloudů. Své plány oznámily ve středu. Servery by měly být určeny pro významné poskytovatele cloudových služeb, například Amazon, Facebook nebo Google.

Tradiční prodejci serverů, jako je HP nebo IBM, doposavad neměli příliš velký úspěch s prodejem serverů velkým společnostem, ty totiž obvykle nakupují levný hardware přímo od svých smluvních dodavatelů z Asie, například od společností Quanta nebo Wistron.

HP doufá, že díky uzavření partnerství s Foxconnem, jedním z největších dodavatelů, se kterým už HP nějakou dobu spolupracuje, bude moci tento trh oslovit levnými servery.

Někteří z analytiků tento krok vidí jako snahu HP udržet si Foxconn jako spojence, místo toho, aby na něj pohlížel jako na hrozbu. Foxconn totiž pomalu získává dostatek zkušeností k tomu, aby mohl servery vyrábět a prodávat sám.

„Nebezpečím pro zavedené obchodníky se servery je, že tím, jak data centra rostou, riskují, že se stanou přetechnizovanými a předraženými, a HP se tuto hrozbu snaží takto obejít,“ myslí si Andrew Butler, viceprezident společnosti Gartner.

Od HP by to mohl být chytrý tah, ale je třeba, aby se společnost vyhnula konfliktu a aby se nová služba nepřekrývala se stávajícími serverovými produkty, které hodlá prodávat i nadále.

„Úspěch bude záležet na ceně a flexibilitě, kterou bude moci HP a Foxconn poskytnout,“ řekl Patrick Moorhead, analytik ze společnosti Moor Insights & Strategy a dále dodal, že nejvíce může potenciálně ztratit Quanta, vzhledem k tomu, že je na trhu, který nezná loajalitu ke značkám.

HP a Foxconn příliš detailů o svém partnerství v tiskové zprávě neposkytly.