Hlavní navigace

freeSat rozšiřuje programovou nabídku o 15 nových programů

27. 3. 2014

Sdílet

 Autor: © viperagp - Fotolia.com
Po lednovém doplnění programové nabídky o sportovní kanál Slovak Sport 2, který vysílá mj. Premier League, přichází satelitní operátor freeSat s dalšími jarními novinkami v programové skladbě. Na jaké další programy se můžete těšit?

Na tiskové konferenci pořádané 25.3.2014 představil Zoltan Pinkola, regionální ředitel pro obchod a business UPC DTH společně s Jiřím Kravalem, ředitelem UPC DTH CZ & SK, programové změny, které si freeSat pro letošní jaro připravil.

Jelikož freeSat míří na rodiny s dětmi, nabídku obohatí dokumentární Investigation Discovery a vědátorský kanál Da Vinci Learning. Pro módně založené členy rodiny je připravena programová nabídka televize Fashion TV.

Na druhý konec zábavního spektra patří stanice Blackbelt TV, která primárně vysílá bojové sporty, filmy s kung-fu tematickou a japonské anime. Pokud jste motoristicky založení a týdenní dávka emocí v tuzemských televizích je pro vás málo, nenecháte si ujít programy na kanálu Auto Motor Sport.

Hudba beze slov a reklam

Poslední novou stanicí není typická televize, ale hudební služba Music Choice. Ta má vyhrazeno celých 10 žánrových kanálů, na kterých naladíte hudbu beze slov a reklam. Na své si přijdou milovníci klasického rocku, blues i hip hopu a to vše při poměrně solidní kvalitě 192kbps.

Od kdy a pro koho?

Nově přidané programy byste již měli být schopni naladit na svých přijímačích. Ovšem většina programů je dostupná pouze pro majitele balíčku Plus, pouze službu Music Choice a stanici Fashion TV může přijímat každý uživatel s HD přijímačem, bez ohledu na objednaný balíček.

Pokud o pořízení služeb od operátora freeSat teprve uvažujete, můžete využít výhodné nabídky, kdy vám k uzavřené smlouvě freeSat poskytne 1500 Kč na instalaci, což by vám dle slov Jiřího Kravala, mělo pokrýt náklady na zavedení služby. K tomu navíc obdržíte DVR přístroj zcela zdarma.

Na co se těšit dále?

V budoucnu by freeSat také na lokálním trhu mohl dodávat set-top box Horizon, který dokáže streamovat satelitní obraz na jakékoli multimediální zařízení, tedy i chytrý telefon či tablet. Nicméně to záleží na úspěchu v zemích západní Evropy, kde již službu nabízí a lokální poptávce.