Hlavní navigace

Fujifilm uvádí CSC digitální fotoaparát FUJIFILM X-Pro3

 Autor: FUJIFILM
Povrchová úprava Duratect a titanový plášť dodávají fotoaparátu eleganci a zvyšují jeho odolnost
Radek Kubeš 17. 12. 2019

Sdílet

FUJIFILM Corporation představil bezzrcadlovku FUJIFILM X-Pro3, která bude uvedena na český trh koncem listopadu 2019. Model X-Pro3 se stane novou vlajkovou lodí CSC digitálních fotoaparátů řady X Series.

 FUJIFILM

První model řady X Series s vyměnitelným objektivem, FUJIFILM X-Pro1, byl uveden na trh v únoru 2012 a jeho nástupce s výrazně vylepšenou kvalitou obrazu a výkonem, FUJIFILM X-Pro2, v březnu 2016. Řadu X-Pro Series ocenilo mnoho profesionálních i amatérských fotografů, zejména ti, kteří se věnují dokumentární a reportážní fotografii. Tato řada fotoaparátů je totiž vybavena hledáčkem ve stylu klasického dálkoměru, nabízí snadnou přenosnost a ovládací prvky podporující intuitivní ovládání.

Tělo fotoaparátu X-Pro3 je díky použití titanu na vnějších částech vysoce odolné a poměr odolnosti vůči hmotnosti přístroje je mimořádný. X-Pro3 bude navíc dostupný v dalších dvou barevných variantách s přídavkem povrchových výztuží z materiálu Duratect, který fotoaparátu dodává pevnost a prémiový vzhled. X-Pro3 využívá 4palcový senzor X-Trans CMOS s rozlišením 26,1 Mpx a „X-Processor 4“ pro zpracování obrazu, který se poprvé objevil u modelu FUJIFILM X-T3 a následně u FUJIFILM X-T30 a který u vlajkového modelu zajišťuje potřebný výkon a kvalitu obrazu. Zásluhou této kombinace a nového firmwaru funguje automatické ostření pomocí fázové detekce až do světelnosti -6 EV, což se blíží úplné tmě. Nový „pokročilý hybridní hledáček“ využívá organický EL panel s rozlišením 3,69 milionů bodů, má vysokou světelnost a pro fotografy užitečnou pokročilou reprodukci barev, která zvyšuje uživatelský komfort při použití hledáčku. Novinkou je i režim simulace filmu „CLASSIC Neg“, který rozmanitější škálu barevných tónů.