Hlavní navigace

Fujitsu Arrows je nejtenčím smartphonem světa

 Autor:
Boj o nejtenčí telefon světa pokračuje. Zatímco se však velcí a známí výrobci telefonů navzájem předhánějí, nejtenčí smartphone nečekaně vydalo japonské Fujitsu.
Jiří Paleček 25. 11. 2011

Sdílet

Nový telefon s názvem Fujitsu Arrows F-07D nečekaně obsadil první příčku v kategorii o nejtenčí chytrý telefon světa, alespoň na nějakou dobu. A kolik že tedy nové zařízení na tloušťku měří? přesně 6.6mm. Narozdíl od nedávno vydaných tenkých telefonů jako Motorola RAZR nebo Samsung Galaxy S II se Arrow také může chlubit tím, že je stejně tenký po celé své délce. pro srovnání, doposud nejtenčí telefon světa Motorola RAZR je jen o 0.38 cm tlustší, než Fujitsu Arrows F-07D.

Kromě tenké šasi však telefon již ničím jiným nezaujme. Uživateli nabídne 4palcový displej s rozlišením 854 x 480 pixelů a ochranou Gorilla Glass, procesor Snapdragon s jedním jádrem na frekvenci 1.4GHz, 512 paměti RAM a 1GB interní paměti. Fujitsu Arrows F-07D běží na Androidu 2.3 Gingerbread a prodávat se začne na japonském trhu v příštím roce za blíže nespecifikovanou sumu. Zda se dostane i do Evropy zatím není jasné.