Hlavní navigace

Garmin Forerunner 210

28. 4. 2011

Sdílet

Vypadají na první pohled jako obyčejné hodinky, ale zase až tak obyčejné nejsou. Jedná se totiž o hodinky vybavené GPS modulem, určené zejména pro sportovce a jejich trénink. Na rozdí...

Vypadají na první pohled jako obyčejné hodinky, ale zase až tak obyčejné nejsou. Jedná se totiž o hodinky vybavené GPS modulem, určené zejména pro sportovce a jejich trénink. Na rozdíl od levnějšího modelu s označením 110 je „dvěstědesítka“ kompatibilní s krokoměrem, který je součástí balení, stejně jako pásek k měření srdeční tepové frekvence. Díky vestavěnému GPS přijímači jste schopni získávat informace o své aktuální a průměrné rychlosti, uběhnuté či ujeté vzdálenosti a třeba i o zdolaném převýšení.
Rozměrově je základní modul poněkud robustnější (4,5 × 6,9 × 1,4 cm), ale váha je už přiměřená – 52 gramů na svém zápěstí prakticky ani nezaznamenáte. Monochromatický displej, jaký najdeme na jakýchkoliv digitálních hodinkách, má rozměry 2,5 × 2,5 centimetru s rozlišením 52 × 30 pixelů. Díky svému výbornému kontrastu je výborně čitelný i na přímém slunci a pro použití večer či v noci se bude hodit podsvícení aktivovatelné tlačítkem.
Na displeji se jednotlivé údaje zobrazují v následujícím pořadí (shora dolů): nejprve v malých číslech zvládnutou vzdálenost, uprostřed je čas věnovaný tréninku a úplně vespod se dozvíte něco o své rychlosti. Pouze s těmito údaji pak už můžete neustále překonávat sami sebe.
Pokud byste rádi využili i přibalený krokoměr, není nic jednoduššího. Prostě ho připevníte na nohu, kalibrace a nastavení už je rutinní záležitostí a žádné dráty, do kterých byste se cestou motali, nejsou potřeba – krokoměr spolupracuje s GPS hodinkami pomocí bezdrátové technologie ANT+.
Hodinky jsou schopny v tréninkovém režimu vydržet bez nabití osm hodin, v režimu pohotovostním potom asi tři týdny. Poté je jednoduše nabijete přes přiložený USB kabel propojením s vaším PC. Forerunner 210 také zaznamenává historii vašich výkonů – celkově je schopen uložit najednou asi 180 hodin záznamů, které lze přes USB nahrát na Garmin Connect, kde dojde ke zpracování úhledných grafů a statistik, podle nichž můžete dále přizpůsobovat svůj trénink.