Hlavní navigace

GFI Max umožní monitorovat i linuxové systémy

25. 1. 2010

Sdílet

Společnost GFI Software oznámila, že uživatelé řešení GFI Max RemoteManagement mohou nyní monitorovat také systémy běžící na Linuxu.

Poskytovatelé řízených služeb, VAR distributoři a firmy poskytující IT podporu mohou podle GFI nově prostřednictvím monitorování a správy linuxových systémů rozšířit nabídku svých služeb. Nabídka sledování linuxových systémů umožní těmto subjektům nahradit nynější složitější a nákladnější systémy pro monitorování využívané ke správě linuxových systémů.

V minulém roce jsme byli svědky nárůstu popularity linuxových systémů na trhu malých a středně velkých společností (SMB) v souladu s tím, jak tato technologie postupně dozrála a byla prověřena na trhu velkých podniků. Proto dnes naši zákazníci vyžadují stejnou funkcionalitu, kontrolu, efektivitu a automatizaci, na jakou jsou zvyklí u systémů Windows, i pro jejich kritické linuxové systémy,“ řekl Alistair Forbes, technický ředitel pro řešení GFI Max.

Cloud22

Investovali jsme do vývojového programu rozšíření funkcionality Max RemoteManagement o podporu Linuxu a prvním výsledkem je série předdefinovaných SNMP testů s cílem monitorovat klíčové parametry linuxových systémů, jako jsou procesory, paměť, místo na disku a procesy. Budeme pokračovat v dalším vývoji i během první poloviny roku 2010 v oblasti plného linuxového agenta."

Monitorování linuxových systémů znamená pro poskytovatele řízených služeb možnost uceleného pohledu na infrastrukturu zákazníků – jak na systémy Windows, tak i na ostatní systémy (Linux/Mac). S využitím řídícího panelu GFI Max mohou uživatelé rozšířit monitorování o linuxové zátěžové testy, procesy, CPU, disky, paměti a další sledovaná zařízení.