Hlavní navigace

GFI Software 2011, řešení pro zálohování a obnovu dat

16. 5. 2011

Sdílet

Společnost GFI Software oznámila uvedení nové verze produktu GFI Backup pro zálohování a obnovu dat na serverech a pracovních stanicích.

Dodavatel uvádí, že díky zálohování stanic umožňuje GFI Backup 2011 řešit tradiční zlozvyky uživatelů, kteří svá data neukládají na síťový disk, ale prakticky kamkoli na svém počítači. Dovoluje také vytvářet obrazy disků a přenos systému na počítač s odlišným hardwarem. Nová verze dále nabízí podporu virtualizace, zálohování otevřených souborů, zálohování různých verzí stejného souboru a umožňuje obnovu díky použití standardního (neproprietárního) formátu zip.

 „Všichni víme, jak je obtížné přimět uživatele k tomu, aby všechny důležité soubory ukládali na zálohovaný síťový disk. Nová verze produktu GFI Backup umožňuje administrátorům snadno nastavit a provádět zálohování souborů na uživatelských stanicích dle přednastavených filtrů zcela automaticky, čímž minimalizuje pravděpodobnost ztráty důležitých dat," uvedel Martin Říha, ředitel pro strategii GFI Česká republika a Slovensko.

GFI Backup 2011 je dostupný ve třech edicích:

Network – pro malé a středně velké firmy vyžadující zálohu dat na pracovních stanicích

Professional – pro podniky vyžadující centralizovanou správu zálohování dat a pokročilé metody obnovy dat

Freeware – pro zálohování důležitých dat na domácím PC nebo v nekomerčním prostředí

special_kyberutoky

 

Nová verze nabízí vždy aktuální soubory na různých počítačích díky synchronizaci souborů mezi stanicemi, servery a notebooky. Možná je také redundance zálohy (tzv. záloha zálohy) na jiné, geograficky oddělené místo (např. přes protokol FTP). Administrátorům přináší GFI Backup 2011 možnost konfigurace a správy z webové konzole pro správu s přístupem odkudkoli po síti nebo i z internetu bez nutnosti vytváření VPN tunelů. Nabízí možnosti plánování úloh a monitorování stavu a reportování, což znamená, že je k dispozici přehled o tom, zda daná záloha proběhla v pořádku, eventuálně informace o chybách a varování.