Hlavní navigace

GFI uvádí LANguard 2011, automatizuje detekci chybějících oprav

7. 6. 2011

Sdílet

Společnost GFI Software oznámila, že uvedla GFI LANguard 2011, nejnovější verzi řešení pro skenování zranitelnosti.

GFI LANguard 2011 je řešením pro správu zranitelnosti sítí a patch management, které lze integrovat s více 1 500 bezpečnostními aplikacemi a které umožňuje vyhledávání klíčových slov.

GFI LANguard 2011 kombinuje bezpečnostní skenování, patch management a auditování sítí a softwaru v jednom řešení. Poskytuje administrátorům schopnost inventarizovat zařízení připojená do sítí, dostávat upozornění o změnách jako například notifikace o nově nainstalované aplikaci, mít jistotu správného fungování antivirových aplikací a posilovat shodu s průmyslovými standardy a požadavky prostřednictvím automatizovaného patch managementu, který minimalizuje potenciální zranitelnost sítě. Řešení dokáže prostřednictvím jedné konzole řídit až 5 000 stanic a zařízení.

 

Inovované funkce GFI LANguard 2011 podle dodavatele zahrnují:

Kompletní přehled o zabezpečení sítě – obsahuje nový řídící panel, který zpracovává všechny bezpečností skeny, poskytuje přehled o aktuálním stavu zabezpečení sítě a eviduje historii všech relevantních změn provedených na síti.

Jednodušší správa zabezpečení – lze integrovat s více než 1 500 kritickými bezpečnostními aplikacemi včetně antivirů, antispyware softwaru, firewallu, URL filtrování, instant messagingu, peer-to-peer, šifrování disků, VPN, softwaru pro prevenci ztráty dat, zálohovacích aplikací a řešení pro řízení přístupu k paměťovým zařízením k rychlé a snadné identifikaci stávající bezpečnostní infrastruktury a reportování stavu každé aplikace.

Rychlé vyhledávání – umožňuje administrátorům vyhledávat klíčová slova v rámci výsledků skenu pro snadné a rychlé zahájení adekvátních akcí.

Rychlejší bezpečnostní skenování – využívá lokálních agentů k automatizaci a distribuci skenovacích úkolů na klientských stanicích, což vede k rychlejšímu a přesnějšímu skenování. Tisíce stanic, včetně těch připojených přes WAN prostředí, může být proskenováno v řádu minut.

Vylepšené reportování – zjednodušuje správu a distribuci reportů. Dostupné jsou i reporty specificky zaměřené na bezpečnostní standardy v oblasti platebních karet (PCI DSS), jež pomáhají organizacím vyhovět regulačním nařízením.

special_kyberutoky

Rozpoznání virtuální infrastruktury – detekuje virtuální zařízení hostovaná na skenovaných počítačích, což dává administrátorům kompletní přehled o jejich virtuální infrastruktuře.

"Naše poslední verze GFI LANguard je prvním řešením pro zabezpečení sítě, které automatizuje detekci chybějících patchů a jejich opravu v prostředí pěti nejvýznamnějších webových prohlížečů postavených na systémech Windows. GFI LANguard 2011 je nyní prvním řešením tohoto druhu, které lze integrovat s více než 1 500 kritickými bezpečnostními aplikacemi," uvedl Cristian Florian, produktový manažer v GFI Software.