Hlavní navigace

GFI Vipre Antivirus nyní k dispozici i v mobilní verzi pro Android

17. 4. 2012

Sdílet

 Autor: GFI
Společnost GFI Software oznámila dostupnost VIPRE Mobile Security, softwaru pro antivirové zabezpečení mobilních zařízení postavených na platformě Android.

Společnost GFI Software oznámila dostupnost Vipre Mobile Security, softwaru pro antivirové zabezpečení mobilních zařízení postavených na platformě Android.

Vipre Mobile Security chrání zařízení postavená na platformě Android, včetně chytrých telefonů a tabletů, před útoky hackerů, škodlivým softwarem a ztrátou dat. Vedle toho produkt obsahuje také doplňkové funkce zálohování dat mobilního zařízení, monitorování aktivit a funkce ztraceného přístroje.

„Podle nezávislých průzkumů dojde letos díky dramatickému rozšíření chytrých telefonů a tabletů k prudkému nárůstu útoků zejména na systémy Apple iOS a Google Android,“ řekl Martin Říha, ředitel pro strategii GFI Česká republika a Slovensko. „Vipre Mobile Security vstupuje na trh v okamžiku, kdy dochází jednak k dramatickému rozvoji mobility na pracovištích a jednak ke stírání soukromých a pracovních aktivit, které uživatelé vyvíjejí na svých mobilních zařízeních. Tím pádem rostou bezpečnostní rizika jak pro uživatele, tak pro celé podnikové sítě, do kterých jsou tito uživatelé zapojeni.“


Klíčové funkcionality Vipre Mobile Security zahrnují:

skoleni

  • Antivirus  - poskytuje automatickou ochranu proti hrozbám na mobilních zařízení. Technologie VIPRE Mobile Security detekuje a blokuje škodlivý software, který může negativně ovlivňovat funkcionalitu mobilního zařízení či zcizovat osobní informace.
  • Zálohování dat – software umožňuje zálohovat všechna důležitá data v mobilním zařízení včetně kontaktů, obrázků, webových záložek a slovníku nejčastěji používaných slov.
  • Monitorování aktivit – poskytuje funkce sledování veškerých aktivit mobilního zařízení, včetně navštívených webových stránek, textových zpráv, historie volání a geografické polohy v nastavených intervalech.
  • Ztracené zařízení –  Vipre Mobile Security umožňuje vyhledat a ochránit ztracený přístroj – dokáže na dálku spustit na zařízení alarm po dobu dvou minut, lokalizovat ztracený telefon, uzamknout přístroj či vymazat osobní data uložená v přístroji.


Vipre Mobile Security instalovaný v chytrém telefonu či tabletu lze snadno spravovat a nastavovat jak přímo v mobilním zařízení, tak prostřednictvím webového rozhraní počítače připojeného do internetu. Prostřednictvím počítače lze také sledovat historii a výsledky skenování antiviru, instalaci a aktualizaci aplikací, historii zálohování dat a další.

Vipre Mobile Security je k dispozici ve dvou verzích: verze Free obsahuje vlastní funkcionalitu antiviru, verze Premium Upgrade je placená a doplňuje antivir o funkcionality zálohování dat, monitorování aktivity a ztraceného zařízení. Software je ke stažení na Vipre Mobile nebo v obchodě Google Play.