Hlavní navigace

Globus Sommelier pro smartphony poradí s výběrem vína

Obchodní řetězec Globus ve spolupráci se společností CCV Informační systémy a Vinařským institutem připravili bezplatnou aplikaci pro systémy iOS a Android, která poradí s vhodnou kombinací jídla a vína.
Redakce 8. 10. 2012

Sdílet

Globus SommelierTaké spotřebitelé vína mění své chování s novými technologiemi a na progresivní trend nárůstu využívání takzvaných chytrých telefonů reaguje marketing výrobců. Nedávno podpořila vína z Moravy a Čech aplikace Vinařského fondu a prvním vinařstvím byly Templářské sklepy s aplikací Templářská vína.

Globus Sommelier je další novinkou. Je vůbec první aplikací v češtině, která ukazuje uživatelům chytrých telefonů, jak chuťově snoubit konkrétní vína vybraná sommelierem s vhodnými pokrmy. Nechybí ani hodnocení špičkovým sommelierem vybraných vín z nabídky hypermarketu Globus.  Protože ke správnému vínu patří také správné pokrmy, jsou ke každému z 99 vín připravena vyzkoušená doporučení pokrmů, které se s daným vínem chuťově snoubí, a to včetně seznamu surovin.  A pokud nehodláte zrovna vařit, je navržen také správný druh sýra. U každého vína lze navíc najít také návod na jeho správný servis včetně výběru skla, dekantace, teploty či archivace.

„Věříme, že náš mobilní sommelier všem zákazníkům dobře poradí a přinese jim ještě větší potěšení z výběru a nákupu těch nejlepších vín. Vína i pokrmy navíc budeme v průběhu roku aktualizovat, takže se uživatelé mohou pravidelně těšit na nové chuťové zážitky,“ říká sommelierka společnosti Globus Martina Kottová. Marketingový ředitel společnosti Globus Libor Tomáš dodává: „Naším cílem je, aby zákazník za své peníze v Globusu získal maximální hodnotu. Věříme, že náš kapesní sommelier tento cíl naplňuje a stane se užitečným pomocníkem pro naše zákazníky.“

Nabídku vín aktuálně tvoří vybraná vína z Moravy a Čech zatříděná jako jakostní a jakostní s přívlastkem od předních tuzemských značek jako například Habánské sklepy, Chateau Lednice, Sovín, Spielberg, Šlechtitelská stanice vinařská, Templářské sklepy Čejkovice, Vinium Velké Pavlovice, Vinné sklepy Valtice, Víno Mikulov, Vinselekt Michlovský, Zámecké vinařství Bzenec nebo Znovín Znojmo. Ze zahraniční produkce potěší zákazníky nabídka vín z Austrálie, Argentiny, Chile, Francie, Itálie, Německa, Rakouska, Španělska nebo Nového Zélandu.

Vlastníkem aplikace Globus Sommelier je společnost Globus Česká republika, která ji zakomponovala do nové kampaně podpory prodeje vybraných zahraničních i tuzemských jakostních vín a jakostních vín s přívlastkem. Při samotném nákupu v prodejně si zákazníci mohou zjednodušit stažení aplikace prostřednictvím QR kódu umístěného přímo u vín na regálech. Nemusíte však čekat na poslední chvíli - verze pro Android je volně ke stažení na Google play, stejně tak verze pro iPhone na  App Store. Využít můžete rovněž stránku www.globussommelier.cz.