Hlavní navigace

Goclever Insignia 5X: dvě baterie, dvě SIM karty a barevné kryty

 Autor: Goclever
Nový chytrý mobil Insignia 5X rozšiřuje řadu smartphonů Goclever. Je vybaven operačním systémem Android 4.2, pětipalcovým IPS displejem s Full HD rozlišením dvěma bateriemi, které mohou být měněny podle vašich požadavků – když potřebujete více místa v kapse, nebo naopak delší výdrž svého mobilu na cestách.
Adam Kencki 5. 2. 2014

Sdílet

Nový chytrý mobil Insignia 5X rozšiřuje řadu smartphonů Goclever. Je vybaven operačním systémem Android 4.2, 5palcovým IPS displejem s Full HD rozlišením dvěma bateriemi, které mohou být měněny podle vašich požadavků – když potřebujete více místa v kapse, nebo naopak delší výdrž svého mobilu na cestách.

Smartphone je vybaven čtyřjádrovým procesorem Cortex A7 s taktem 1,5 GHz, grafickým čipem SGX544 a 1 GB operační paměti RAM. Displej je pětipalcový typu IPS. Na přední straně se nachází fotoaparát s rozlišením 2 megapixely, ten zadní je vybaven senzorem s rozlišením 13 megapixelů. Pro rozšíření paměti slouží microSD slot. Velmi šikovnou vychytávkou je přítomnost dvou slotů pro SIM karty.

K počítači je možné Insignii 5 připojit skrze microUSB 2.0, k internetu se lze připojit také pomocí Wi-Fi nebo Bluetooth. Nechybí GPS a FM rádio. Pro sdílení internetu byla zabudována funkce Hotspot. Součástí GPS jsou mapy České republiky, Polska a také Slovenska.

Ihned po zapnutí telefonu můžete využívat aplikace pro Facebook, Skype, přehrávač multimédií, kancelářský balík a navigaci Mireo. Fotografie uložené v telefonu můžete díky technologii aeroDisplay prohlížet na televizorech, které tento standard podporují. 

Specialitou telefonu jsou potom dvě dodávané baterie, jedna s kapacitou 2000 mAh a druhá s dvojnásobnou kapacitou. Druhá je větší i co do objemu, na druhou stranu poskytne smartphonu delší výdrž.

Smartphone je vyroben z prvotřídních materiálů a je ozdoben reliéfním logem na zadním panelu. Je k dostání v černé barvě. Vedle samotného telefonu a dvou baterií balení obsahuje také kabel USB, nabíječku a sluchátka. Uživatelé si mohou přizpůsobit vzhled telefonu a odlišit se pomocí barevných rámečků, které se prodávají samostatně. Dostupné barvy jsou: zlatá, tmavě červená a fialová. Doporučená koncová cena pro toto zařízení je 5 990 Kč a je na něj poskytována záruka 24 měsíců.