Hlavní navigace

Google Apps přinášejí diskuzní fórum pro lepší spolupráci

12. 12. 2009

Sdílet

Společnost Google přidala do svého balíčku Google Apps tento týden funkci diskuzního fóra, která je k dispozici uživatelům edicí „Education“ a „Premier“ a má rozšířit možnosti spolupráce a komunikace.

Nová komponenta diskuzního fóra s tzv. „mailing listy“ rozšiřuje dosavadní možnosti komunikace v rámci Google Apps, které zahrnovaly práci s e-maily, kalendář či možnost vytváření wiki. Google přenáší tuto aplikaci ze služby Google Groups a přidává jí některé funkce, jako třeba možnost administrace, aby byla použitelná i pro virtuální kancelářské prostředí. Rajen Sheth, produktový manažer Google Apps, je přesvědčený, že diskuzní fórum je klíčovou komponentou, který podpoří využití messagingových služeb ve firemním prostředí a jedná se také o příklad toho, jak koncept určený původně pro běžné uživatele může najít využití ve firemní oblasti.

Nová aplikace, která je dostupná od středy, umožňuje vkládat do fóra výstupy z jednotlivých komponent Google Apps a posílaný obsah je indexován a lze jej prohledávat jako klasický text. S diskuzním fórem se však zatím uživatelé nesetkají v standardní edici Google Apps, ale jen ve zmíněných edicích Education a Premier. IT administrátoři ve firmách mohou vytvořit politiky pro přístup k jednotlivým diskuzním skupinám a správci jednotlivých skupin pak mohou vytvořit pro každé fórum specifické nastavení.

Tímto krokem ale plány na rozšíření Google Apps nekončí, neboť Google má velké plány s podporou videokonferencí, jak jsme psali na začátku listopadu v článku Google Apps přinesou i videokonference.

Ve čtvrtek dále Google uvolnil novou verzi svojí Mobile App pro iPhone, což je aplikace určená pro rychlé vyhledávání na internetu pomocí search enginu Googlu. Nová verze přineslapodporu dalších jazyků a vzhledové změny. Uživatelé si mohou měnit vzhled aplikace, přibyl také mobilní blog a vylepšení při hlasovém vyhledávání. Aplikace je dostupná zdarma z App Store a vyžaduje iPhone nebo iTouch s firmwarem verze 2.0 a novějším.