Hlavní navigace

Google bude vyplácet až 750 tisíc korun za díry nalezené v Androidu

17. 6. 2015

Sdílet

 Autor: Fotolia
Google rozšiřuje Vulnerability Reward Program, v jehož rámci platí vývojářům za bezpečnostní díry nalezené v jeho webových službách a aplikacích, i na svůj operační systém Android.

Vulnerability Reward Program se nebude vztahovat na všechna androidová zařízení, ale jen na ta, za něž je Google stoprocentně odpovědný a jež jsou v současné době dostupná na trhu.

To konkrétně znamená, že vývojáři mohou hledat díry pouze u zařízení Nexus 6 a Nexus 9. Podle Googlu je tak Nexus „první řadou mobilních zařízení, která je zapojena do obdobného programu“.

Google bude vývojářům a dalším IT expertům platit nejen za objevené chyby, ale i za to, pokud s popisem chyby získá i reálný příklad jejího zneužití a/nebo návrh na její záplatu. Odměny se mohou v závislosti na komplexnosti díry vyšplhat až na dva tisíce dolarů (cca 50 000 Kč), přičemž pokud vývojáři poskytnou i zmíněný příklad jejího zneužití či patch, může se finanční kompenzace vyšplhat až na 8000 dolarů (200 000 Kč).

Kromě toho bude Google vyplácet nadstandardní bonusy tehdy, pokud se vývojářům v Androidu podaří proniknout do kernelu, TEE (TrustZone) či procesu Verified Boot. Za průnik do TrustZone či Verified Boot Google vyplatí odměnu ve výši až 30 000 dolarů (750 000 Kč).

Google na svém oficiálním blogu uvedl, že jen za poslední rok vývojářům v rámci programu Vulnerabilty Reward vyplatil přes 1,5 milionu dolarů. Kromě toho představitelé amerického gigantu dodali, že v budoucnu plánují dotovat i různé hackerské soutěže podobné Pwn2Own, které se budou týkat Androidu.