Hlavní navigace

Google chystá Chrome beta pro Mac

1. 12. 2009

Sdílet

Podle amerického Computerworldu, už není Google daleko od uvolnění beta verze webového prohlížeče Chrome pro Mac OS. Většinu klíčových vlastností známých z verze pro Windows přinese až tzv. Milestone 5.

Podle redaktorů amerického Computerworldu je v posledním sestavení prohlížeče již jen 8 chyb. Pouze dvě mají nejvyšší prioritu pro opravení a obě souvisí s pádem doplňku Adobe Flash.

Před třemi týdny prohlásil produktový manažer Chrome týmu, že v prosinci bude dostupná beta verze pro Mac. „Některé funkce z Windows nebudou prozatím dostupné, například podpora rozšíření.“ Jak vypadá uvolnění beta verze pro Linux není ze zprávy jasné.

V aktuální beta verzi, označené jako Milestone 4, kterou Google v nejblížší době uvolní pro veřejnost, neopraví všechny chyby, a jak již bylo řečeno, nebudou k dispozici ani všechny známé funkce. V Milestone 5 se mohou uživatelé těšit například na App Mode, správu a synchronizaci záložek a v Google také plánuje přidat podporu pro PDF, správce úloh a rozhraní pro prohlížení neuložených hesel.

„V beta verzích neplánujeme podporu rozšíření,“ prohlásil na Twitteru minulou neděli Mike Pinkerton, technický vedoucí projektu Chrome pro Mac, který mj. také spolupracuje na vývoji prohlížeče Camino pro Mac (pozn. redakce: prohlížeč pro Mac postavený na jádru Mozilla Firefox).

V polovině září přešel Chrome 3.0 pro Windows z fáze beta a Google jej vydává za plně stabilní verzi. Ovšem dosud není dostupná beta pro Linux a Mac. Poslední vývojová verze pro Linux a Mac byla uvolněna v červnu roku 2008 a Google ji nedoporučuje pro každodenní práci.

Podle měření NetApplications byl v říjnu podíl prohlížeče Google Chrome 3,6 % a v listopadu 3,92 %.