Hlavní navigace

Google Fiber: Full HD TV přes 1GB internet

29. 7. 2012

Sdílet

 Autor: Google
Google se snaží v rámci svého projektu Google Fiber v Kansas City opět posunout hranice IT - společnost bude nabízet Full HD (1080p) televizní kanály přes 1GB připojení k internetu.

Připojení k internetu v rámci projektu Google Fiber tak bude 100x rychlejší než běžné 10megabitové připojení. První zmínky o tom, že Google plánuje nabízet televizní kanály ve vysoké kvalitě přes 1GB připojení, se objevily na počátku tohoto roku a nyní byl projekt spuštěn pod názvem Google Fiber.

Jako první jej budou moci využít obyvatelé Kansas City. Uživatelé Google Fiber dostanou nejen super-rychlé připojení k internetu s rychlostí 1 gigabitu za sekundu, ale také set-top box, který jim umožní nahrávat naráz až 8 televizních programů na 2TB pevný disk a tablet Nexus 7, jenž bude fungovat jako dálkové ovládání.

Lidé v Kansas City si Google Fiber budou moci objednat za 120 dolarů měsíčně (cca 2 500 Kč). Google v tomto městě nabízí také "Free Internet", který si tam kdokoli může pořídit za jednorázový poplatek 300 dolarů. Zda se Google Fiber rozšíří i do dalších měst, zatím není jasné.


Zdroj: FlatpanelsHD