Hlavní navigace

Google Glass dál žijí, jen potřebují „reset“

2. 2. 2015

Sdílet

 Autor: © Google
Google Glass podle Patricka Pichetta, CFO Googlu, nenaplnily očekávání, která si pro něj americký gigant vymezil, tudíž musel být vývoj těchto high-tech brýlí pozastaven.

Pichette to řekl minulý týden při rozhovoru s analytiky, když rozebíral finanční výsledky Googlu za uplynulé čtvrtletí. Jak uvedl Pichette, aby Google uvolnil pro ten který projekt další finanční prostředky, musí dosáhnout určitého předem definovaného cíle.

Práce na projektech, které cíle nedosáhnou, ale stále mají potenciál uspět (tedy typu Glass) jsou pozastaveny a inženýři Googlu zkoumají, jak s nimi dále naložit.

„Když vývojářské týmy nejsou schopné dosáhnout nějakého cíle, ale my si i nadále myslíme, že daný projekt má velký potenciál, můžeme je požádat, ale si dali pauzu a znovu promysleli svou strategii. To se nedávno stalo u Glass,“ řekl Pichette.

CFO Googlu vysvětlil krok americké společnosti z minulého měsíce, kdy Google oznámil, že končí s prodejem Glass konečným spotřebitelům. Tehdy Google uvedl, že vývoj brýlí již nadále nebude probíhat v inkubátoru Google X, ale z Google Glass vznikne samostatná divize.

O high-tech brýlích od Googlu se sice hodně psalo, mezi spotřebiteli se však nikdy neuchytily. Uživatelé si stěžovali na jejich ne příliš povedený vzhled a také cenovku 1500 dolarů.

Schopnost Glass tajně nahrávat audio a video pak vyvolala obavy z ochrany soukromí. Některá kina či restaurace ve Spojených státech pak používání brýlí v jejich prostorách zakázala.

Vývoj Google Glass však prozatím nebude odložen na neurčito, jak tomu třeba v případě služeb Google Health či Google Reader. Jak uvedl před měsícem Google, na nových verzích Glass se stále pracuje a na celý projekt dohlíží Tony Fadell, který šéfuje dceřiné společnosti Google s názvem Nest Labs.

Pravdou je, že některé organizace Glass využívají. Například doktoři v Beth Israel Deaconess Medical Center v Bostonu používají Glass při přístupu k zdravotním záznamům pracovníků. Jak uvedl Pichette, další verze Glass bude ještě více zaměřena na firemní uživatele. Další podrobnosti zatím nejsou známy.