Hlavní navigace

Google Glass: S novým jménem i funkcemi

22. 9. 2015

Sdílet

 Autor: © Google
Google podle všeho přejmenoval projekt Google Glass a začne se více soustředit na trh s nositelnými doplňky -- i kvůli pozici konkurenčního Applu.

Už to nejsou Google Glass, ale Project Aura, přičemž na jeho vývoj si Google najal tým Lab126, dosud pracující pro Amazon a zodpovědný například za vývoj čtecího zařízení Kindle. Alespoň to tvrdí magazín Business Insider, sám Google zvěsti odmítl komentovat.

Jestli jsou ale pravdivé, znamenalo by to, že Google se snaží otřepat z kritiky, která se dosud na Glass snášela – a která nakonec vedla i k zastavení jejich prodeje běžným uživatelům – a projekt oživit.

Uživatelé digitalizovaným brýlím dosud vyčítali hlavně slabou softwarovou výbavu, katastrofální výdrž baterie, ale i příliš vysokou cenu neodpovídající jejich funkčnosti. Verze číslo dvě by tohle všechno měla napravit, ačkoliv Google dosud neposkytl jakákoliv data, kdy bychom se jí mohli dočkat. A tak nám musí stačit vyjádření, že „jeho tým na projektu usilovně pracuje“.

Kromě výše zmíněného by měl ale Google zapracovat i na designu brýlí. Podle dosavadních průzkumů totiž mnohým připadaly malinko „děsivé“, zvlášť z toho důvodu, že neuživatelé například nevěděli, zda je uživatelé zrovna nenahrávají nebo jaké informace mají k dispozici ve chvíli, kdy spolu hovoří. A tak například do kasina, do kin anebo i do některých barů je vstup s Google brýlemi zapovězen.

Podle odborníků je už jen samotné přejmenování projektu signálem, že ho chce Google kompletně přepracovat. „Vzhledem k takovému tržnímu propadáku to museli přejmenovat,“ říká Patrick Moorhead, ze společnosti Moor Insights & Strategy.

Cloud22

„Nová jména obvykle indikují zamýšlenou změnu, ale zase nejsou zárukou toho, že k ní skutečně dojde. Název Glass však byl překážkou a bylo třeba ho změnit.“

Moorhead zároveň vyjádřil naději, že Google se nebude soustředit jen na chytré brýle, ale zaměří pozornost například i do světa chytrých hodinek a dalších podobných produktů. „Čekal bych to, za Applem v tomto směru zaostávají.“