Hlavní navigace

Google končí s tablety

24. 6. 2019

Sdílet

 Autor: Google
Loňský Pixel Slate se už nástupce nedočká. Google se chce věnovat hlavně vývoji notebooků.

Google končí s výrobou tabletů. Místo nich se chce více zaměřit na vývoj notebooků. Respektive, firma tento týden oznámila ukončení vývoje dvou menších tabletů, žádný další pro letošní rok neplánuje a posledním jejím produktem této kategorie tak zůstává Pixel Slate z loňska.

Zároveň je však třeba dodat dvě zásadní poznámky: žádné z těchto rozhodnutí nebude mít jakýkoliv vliv na telefony Pixel, které představují zcela odlišnou kategorii, a za druhé, když Google hovoří o „tabletech“, myslí tím zařízení oddělitelná od klávesnice nebo ta, která žádnou fyzickou klávesnici vůbec nemají.

Tedy nikoliv konvertibilní 2v1 Pixelbook, který dle Google spadá právě do kategorie notebooků, a jehož vývoj tak bude i nadále pokračovat. Informaci potvrdil nejmenovaný zdroj z firmy, ve které prý v současnosti probíhá přesun zaměstnanců ze zrušených projektů na nové.

Cloud22

Vzhledem k tomu, že zmíněné stornované tablety ani nebyly oficiálně představeny, může se zdát, že nejde o nijak důležitou informaci, smysl může dávat v kontextu dřívější informace o snižování počtu zaměstnanců pracujících na vývoji vlastního hardwaru.

Dotyčný zdroj dále uvedl, že je možné, že ještě letos se dočkáme nového Pixelbooku, přičemž Pixel Slate má být nadále podporován až do léta roku 2024, jak už firma v minulosti uvedla. Tým zodpovědný za Chrome OS se má i nadále věnovat jak notebookům, tak tabletům, i s ohledem na skutečnost, že se systémem pracují také jiní výrobci.