Hlavní navigace

Google koupil Sparrow, e-mailového klienta pro iOS

24. 7. 2012

Sdílet

 Autor: © FotolEdhar - Fotolia.com
Google plánuje oživit svůj vývojářský tým pracující na e-mailové schránce Gmail. Zakoupil společnost Sparrow, pětičlenný francouzský startup.

Společnost Sparrow stojící za vývojem populárního e-mailového klienta pro mobilní zařízení běžící na iOS přechází pod křídla amerického giganta Google. Sparrow vidí ve spolupráci s Googlem velký potenciál. Akvizici Googlem oznámila softwarová vývojářská společnost Sparrow v pátek. Uživatelé mobilních zařízení Apple již do budoucna nemohou počítat s novými verzemi aplikace, nicméně bude Sparrow dle svých slov i nadále poskytovat podporu pro aktuální verze.

Mluvčí Googlu sdělil: „Sparrow vždy myslel v první řadě na své uživatele a proto pro e-mailový klient vytvořil jednoduché a intuitivní uživatelské rozhraní. Těšíme se na zapojení vývojářů do týmu vyvíjejícím Gmail, kde budou pracovat na nových projektech.“

Ačkoliv žádná z obou společností nezveřejnila cenu akvizice, zpravodajský deník The Verge s odkazem na zdroj vlastnící bližší informace sdělil, že se částka blížila 25 milionům dolarů. Pětičlenný tým Sparrow, jež v současnosti pracuje v Paříži, se v nejbližší době přesune do kalifornského Mountain View, kde sídlí společnost Google.

 

Pokračování článku naleznete na našem sesterském magazínu CIO Business World.


ICTS23

Čtěte dále: Google chce akvizicí společnosti Sparrow oživit Gmail


Zdroj: IDG News Service, The Verge