Hlavní navigace

Google mění podobu svého navigačního panelu

3. 12. 2011

Sdílet

Pokud jste si právě zvykli na černou variantu navigačního panelu pro služby Googlu, budete se muset opět přizpůsobit. Podle Googlu totiž nazrál čas na další redesign.

Nový navigační panel uvedl Google do provozu v úterý s tím, že většině uživatelů některé z jeho služeb by se měl zobrazit do konce tohoto týdne. Kromě přechodu do bílé barvy je hlavní změnou umístění všech odkazů na webové nástroje (včetně Gmailu, Google Apps či Google Maps) pod logo společnosti.

Kromě vlevo umístěného roletového menu má panel další dvě hlavní oblasti. Uprostřed je umístěno vyhledávací pole a vpravo pak tlačítko pro sdílení a zobrazení upozornění ze sociální sítě Google+. Nové menu se vám zobrazí, ať už jste k svému Google účtu přihlášeni, nebo ne. Pouze po přihlášení nicméně dostanete možnost sledovat i dění na svém profilu v síti Google+. To samozřejmě platí jen v případě, že takový profil vlastníte.

Google s novou podobou navigačního panelu přichází jen šest měsíců poté, co spustil jeho dnes už starou černou variantu. „Důvodem redesignu je snaha o přeměnu celkové zkušenosti s Googlem. Cílem je výrazně zjednodušit navigaci a sdílení,“ vysvětlil Eddie Kessler z Googlu. Součástí tohoto nového přístupu je i konec některých neúspěšných služeb, mezi které například Friend Connect, Knol či Health. Již o pár měsíců dříve pak Google odepsal také Buzz , Jaiku, Aardvark, Desktop a Fast Flip.